english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ewangelicy w dziejach Warszawy

8 marca w podziemiach kościoła Świętej Trójcy odbyła się uroczysta promocja nowej publikacji „Ewangelicy w dziejach Warszawy”, będącej owocem obchodów jubileuszowych z czerwca 2008 roku.
 

 
Na książkę złożyły się referaty z sesji naukowej, dotyczące historii warszawskiego luteranizmu, informacje o znanych postaciach i rodach wyznania ewangelicko-augsburskiego, komentarze profesorów teologii i socjologii do panelu młodzieżowego „Po co nam Kościół?”, a także bogaty załącznik z historycznymi i współczesnymi fotografiami. Publikację wydano dzięki współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie (BUW) oraz Biurem Kultury M. St. Warszawy. Opiekę naukową nad książką sprawował prof. Juliusz Gardawski.
 

 
Spotkanie w podziemiach kościoła rozpoczęła modlitwa, którą poprowadził zwierzchnik diecezji warszawskiej, ks. bp Mieczysław J. Cieślar. Prezentacji książki dokonała Ewa Kobierska-Maciuszko, dyrektor BUW. Podziękowania w imieniu Parafii Świętej Trójcy dla wszystkich zaangażowanych w obchody jubileuszowe przekazał ks. radca Piotr Gaś, proboszcz Parafii, oraz Andrzej Weigle, kurator, który przedstawił również plany zagospodarowania przestrzeni podziemi na projekty parafialne związane z powołaniem Instytutu Kulturalnego „Lutheraneum”.

Uczestnikom spotkania zaprezentowano również dokumentację fotograficzną z obchodów przedstawioną przez Aldonę Karską. Spotkanie zakończyło się Modlitwą Pańską oraz błogosławieństwem biskupa diecezji.

 
D. B. / trojca.waw.pl
fot. M. Karski