english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Finał rozgrywek DLŚ w Ustroniu

25 kwietnia 2009 r. został w Ustroniu rozegrany turniej finałowy Diecezjalnej Ligi Siatkówki. Drużyny Diecezji Cieszyńskiej oraz goście z parafii w Poznaniu rozegrały mecze decydujące o końcowej klasyfikacji w Lidze.
 
Turniej rozpoczął się w sali parafialnej modlitwą i rozważaniem fragmentu Pisma Świętego, które do uczestników skierował ks. Marcin Konieczny. Następnie zawodnicy i kibice udali się do hali sportowej. Tam drużyny rozgrywały emocjonujące i zarazem wyrównane mecze. Do końca nie było wiadomo, kto zostanie triumfatorem turnieju.
 

 
Po kilkugodzinnych zmaganiach zwycięstwo odniosła drużyna z Bażanowic, która w finale pokonała Cisowniczan. Trzecie miejsce przypadło drużynie ze Skoczowa (ubiegłoroczny mistrz). Gospodarze zajęli 4 miejsce. Swym zwycięstwem chłopcy z niewielkiego filiału parafii cieszyńskiej, Bażanowic, potwierdzili, że w tym roku są wszechstronnymi i niepokonanymi sportowcami-ewangelikami w kraju (w listopadzie 2008 r. zdobyli w Zabrzu puchar im. ks. A. Hauptmanna w piłce nożnej).
 
 
W finałowym turnieju zagrało 10 drużyn, które wraz z kibicami tworzyli sporą, około 80-osobową grupę młodych ludzi. Dla nich, oprócz rozgrywek sportowych, organizatorzy przygotowali popołudniowy program. W jego skład wchodziła ewangelizacja prowadzona w ustrońskim kościele przez ks. Marka Michalika i zespół młodzieżowy. Uczestnicy zobaczyli także przedstawienie przygotowane przez młodzież z Dzięgielowa.
  
 

Po ewangelizacji ks. radca Piotr Wowry wręczył zwycięzcom puchary, nagrody i dyplomy, gratulując sportowej postawy i gry fair play. Sobotni turniej zakończył grill w ogrodzie parafialnym.

 
Turniej siatkówki w ramach DLS został rozegrany już po raz drugi. Z roku na rok zainteresowanie turniejem rośnie. Zgłaszają się więc nowe drużyny. Organizatorzy planują rozszerzyć pomysł organizacji Ligi na wszystkie diecezje naszego Kościoła.
 
 
Póki co gratulujemy zwycięzcom wygranej, przegranym życzymy zwycięstw w przyszłym roku! Organizatorom: Misyjnemu Klubowi Sportowo-Rekreacyjnemu działającemu przy CME w Dzięgielowie, Diecezjalnej Komisji ds. Młodzieży oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ustroniu, dziękujemy za przygotowanie i organizację turnieju.
 
Więcej o DLS można dowiedzieć się odwiedzając stronę internetową http://www.sport.cme.org.pl/
 
Tekst: ks. Grzegorz Brudny