english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Końcowe nabożeństwo Tygodnia Ekumenicznego na Górnym Śląsku

W niedzielę, 25 stycznia 2009 r. w kościele ewangelickim  w Rudzie Śląskiej Wirku odbyło sie nabożeństwo ekumeniczne, kończące Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jednośc Chrześcijan na Górnym Śląsku.
 

 
W wypełnionym po brzegi kościele oprócz miejscowych parafian znaleźli się chrześcijanie różnych wyznań, a wśród nich największą część stanowili wierni Kościoła Rzymskokatolickiego na czele z metropolitą górnośląskim, abp Damianem Zimoniem i proboszczem wireckiej parafii św. Wawrzyńca, ks. Franciszkiem Zającem. Obecni byli wierni i duchowni Kościołów członkowskich Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej z jej przewodniczącym, bp. Pawłem Anweilerem i wiceprzewodniczącym ks. Adamem Stalmachem z Kościoła Polskokatolickiego.
 

 
Gospodarzem nabożeństwa był ks. Marcin Brzóska, proboszcz wireckiej parafii, któremu towarzyszył zwierzchnik Diecezji Katowickiej bp Tadeusz Szurman i inni duchowni luterańcy.
 

 
Kazanie wygłosił abp Damian Zimoń, a ze słowami pozdrowienia wystąpili bp Tadeusz Szurman i bp Paweł Anweiler. Mówcy podkreślili znaczenie wielkiej drogi, jaką przebył dotychczas ruch ekumeniczny na Śląsku. Dobrze to widoczne jest - i to właśnie z dobrej strony - w Rudzie Śląskiej, czego dowodem było to nabożeństwo.
 

  

 
W czasie nabożeństwa śpiewał chór Słowiczek i miejscowy chór parafialny pod dyrekcją Zuzanny Kubies.