english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Mazurska młodzież w Sorkwitach

Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej Diecezji Mazurskiej, 29-30 maj 2009 r.
 
W piątek, 29 maja br. w godzinach popołudniowych rozpoczął się pierwszy w tym roku diecezjalny zjazd młodzieży diecezji mazurskiej. Do Sorkwit przybyło ok. 30 młodych ludzi z rozległego terenu diecezji.
  
 
Po tym jak rozgościli się w pokojach, zebrali się w konferencyjnej sali na parterze budynku. Tam czekał na nas ks. Piotr Mendroch z parafii Mrągowo. Mieliśmy możliwość wysłuchania niezwykle interesującej prezentacji na temat Izraela. Relacji z wycieczki do Izraela oraz konfrontacji z opisem biblijnym towarzyszyła projekcja zdjęć. Dzięki takiej formie przekazu ciekawie spędziliśmy czas.
 
Potem udaliśmy się na kolację - ognisko z pysznym jedzeniem. W tym czasie mieliśmy możliwość poznać się wzajemnie, rozmawialiśmy ze sobą, śpiewaliśmy pieśni przy akompaniamencie gitary. Niektóre bardzo ważne rozmowy skończyły się dopiero nad ranem...
  

 
Sobotni poranek rozpoczęliśmy wyśmienitym śniadaniem. Po pokrzepieniu ciała rozpoczęliśmy wytężoną pracę. Tematem przewodnim tego dnia były przykazania Boże. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda z nich otrzymała ten sam zestaw materiałów: brystole, czasopisma kolorowe, flamastry i z ich pomocą przygotowaliśmy nasze interpretacje pierwszych trzech przykazań biblijnych. Nasze interpretacje były bardzo współczesne, ponieważ współczesnemu człowiekowi towarzyszą inne pokusy, czynniki, obrazy.
 
 
Po naszych prezentacjach głos zabrali diecezjalny duszpasterz młodzieży naszej diecezji ks. Sebastian Kozieł oraz jego poprzednik ks. Krystian Borkowski. Uzupełnili oni nasze wypowiedzi oraz zarysowali kolejne przykazania. Zakończyliśmy całość śpiewem i modlitwą.
 
Potem rozpoczęliśmy rozgrywki sportowe - piłkę nożną i siatkówkę. Tak spędzaliśmy czas aż do kolejnej, niestety już ostatniej części programu zjazdu - obiadu. Późnym popołudniem zebraliśmy się na obiedzie - ku naszej radości była to pizza. Po najedzeniu się do syta powoli zaczęliśmy się rozjeżdżać do naszych parafii.
 

 
A teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne zjazdy...
 
Dziękujemy serdecznie Diakoni Kościoła za wsparcie finansowe, bez którego zjazd nie byłby możliwy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego zjazdu. Diecezjalnemu duszpasterzowi ks. Sebastianowi Kozieł, ks. Piotrowi Mendrochowi za prezentacje oraz ks. Krystianowi Borkowskiemu za pomoc w organizacji.
 
młodzież mazurska - uczestnicy zjazdu