english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Mikołajskie wieści

Wyróżnienie osób zasłużonych dla Parafii

  

Niejednokrotnie doświadczamy w życiu, jak Bóg stawia na naszej drodze ludzi, którzy niosą nam pomoc w potrzebie, wspierają słowem i czynem, są obecni, gdy ich potrzebujemy. Takimi osobami dla parafii mikołajskiej są niewątpliwie Gabriela Butrym, która od lat organizuje transporty z pomocą humanitarną z Niemiec oraz Renata Schulz i Willi Jastrzębski, na stale mieszkający w Niemczech, ale cały czas wspierający tutejszą działalność diakonijną.
  
 
Osoby te już jakiś czas temu zostały zgłoszone przez ówczesnego proboszcza ks. Franciszka Czudka do nagrody Zasłużonych dla Warmii i Mazur. Władze samorządowe również dostrzegły ich wielkie zaangażowanie i postanowiły przyznać nagrody, których uroczyste wręczenie odbyło się na nabożeństwie w naszym kościele w niedziele 9 sierpnia 2009 r.
 
Wręczenia dokonał Julian Osiecki – przewodniczący sejmiku wojewódzkiego oraz przedstawicielka starosty powiatu mrągowskiego. Nie zabrakło również słów podziękowań ze strony księży, jak i parafian.
 

Naszym dobroczyńcom serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i życzymy wiele zdrowia i Bożego Błogosławieństwa!

 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
O Złoty Laur Jesieni - Zawody integracyjne w Ukcie

 

W dniach 12-13 sierpnia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ukcie odbyła się kolejna,  V już edycja integracyjnych zawodów sportowych o „Laur Jesieni 2009”.

 
Tradycja narodziła się w pierwszym roku działalności Domu, z inicjatywy terapeutów. W gronie współpracowników uznano bowiem że mieszkańców ŚDS-ów warto szeroko integrować poprzez wspólne spotkania w tle których będzie zarysowana prezentacja osiągnięć dokonań i wymiana doświadczeń. Pierwsze spotkania odbywały się w gronie najbliższych sąsiadów- Domów które znajdowały się najbliżej powiatu piskiego. Były to jednodniowe spotkania o charakterze rywalizacji sportowej.
 
 
Doświadczenie jednak podpowiedziało, że najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie rywalizacji z zabawą. Dlatego też tegoroczny „Laur Jesieni” odbywał się w dwa dni. Inaugurację spotkań rozpoczęło nabożeństwo w ewangelickim kościele w Ukcie. Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii, ks. Bogusław Juroszek. Czytanie fragmentów Pisma Świętego powierzono mieszkańcom ŚDS w Ukcie. Nabożeństwo inauguracyjne było też okazją do zaprezentowanie się nowopowstałej przy Domu grupy Gospel. Grupa powstała wyłącznie z wewnętrznej potrzeby, aby śpiewem sławić Pana. Tradycyjną formułę otwarcia wygłosiła wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Urszula Pasławska, specjalnie na tę okazję zaproszona.
 

Pani Marszałek w ciepłych słowach mówiła o cennej inicjatywie tego rodzaju spotkań. Zauważyła że z takich zmagań wszyscy wychodzą zwycięzcami. Życzyła aby spotkania służyły dobrej zabawie. Na zakończenie inauguracji błogosławieństwa udzielił ks. Franciszek Czudek.

 
Zakwaterowani dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem Nidzie mieszkańcy po posiłku udali się na arenę zmagań. Przyszkolne boisko znakomicie spełniło tę rolę. Konkurencje miały charakter zabawy: bieg z jajkiem na łyżeczce, bieg z woreczkiem na głowie, rzut beretem moherowym na odległość.
 
Po wspaniałej sportowej zabawie w Ukcie czekała następna niespodzianka. Kolacja przygotowana na grillu i tańce na świeżym powietrzu zakończyły całodzienne atrakcje.
 
Dzień następny poświęcono na przejażdżkę statkiem po mazurskich jeziorach. Potem krótki spacer i wręczenie trofeów. Wszystkie z 14 domów jakie z województwa Warmińsko-Mazurskiego brały udział w tegorocznych spotkaniach o „Laur Jesieni” wywiozły z Ukty oprócz niezapomnianych wspomnień także wiele nagród i upominków które ufundowali sponsorzy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy podziękowali wspólną modlitwą Panu Bogu za wspaniałe przeżycia i dobrą pogodę jaką ofiarował nam w swej szczodrobliwości. Zapewniano organizatorów że za rok znowu przyjadą. To zobowiązuje dyrekcję i kadrę Środowiskowego Domu Samopomocy w Ukcie do podtrzymywania tradycji.