english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nie samym śniegiem żyje narciarz

W niedzielę 18 stycznia 2009 r. w Szczyrku ruszyła akcja "Nie samym śniegiem żyje narciarz". Od godz 8 rano na parkingach i w kasach oraz w szkółkach narciarskich w Szczyrku rozdawaliśmy ekumeniczne Nowe Testamenty. Akcja była możliwa dzięki uprzejmości dyrektor Towarzystwa Biblijnego z Warszawy, Małgorzaty Platajs, która przekazała nam 500 szt. Nowych Testamentów.
  

 
Sam osobiście z córką Karoliną zdecydowałem się dołączyć do tych, którzy podjęli się dystrybucji Nowego Testamentu. Niedziela była dniem, w którym w Szczyrku panowały wspaniałe warunki narciarskie. Pełno narciarzy! Wielu z nich to osoby nie związane z żadnym Kościołem. I wtedy pojawialismy się my ...
 
Wyzwanie było bardzo trudne! Ale wykonalne. Jeśli ktoś chce, to może wiele zrobić. To Bóg powołał nas do takich wyzwań, aby iść i głosić Ewangelię! Nie tylko w kościele, ale też w takich miejscach, jak parking przy stoku narciarskim. To jest nakaz misyjny!
 

 
Nam się udało. Akcja przyniosła to, czego oczekiwaliśmy. Wielu narciarzy przyjęło z wielkim zadowoleniem Słowo Boże, czasem nawet z ogromnym zdziwieniem, że mamy taki ekumeniczny Nowy Testament,  wspólny dla 11 Kościołów chrzescijańskich. 
 

 
Nie poprzestaniemy na tej jednej akcji. Bóg powołuje nas do kolejnych, a więc do dzieła!
  
ks. Jan Byrt