english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Obóz biblijny i język angielski w Lasowicach

Drugi tydzień lipca (12-17 lipca 2009 r.) obfitował w niezapomniane przeżycia dla grupy pięciu osób ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki działaniom i wsparciu LCMS World Mission w St. Louis (Missouri) grupa młodych Amerykanów spędziła tydzień w Domu Tolerancji i Kultury w Lasowicach Małych jako nauczyciele języka angielskiego. Goście przywieźli materiały do nauki języka angielskiego oraz informacje na temat ich samych.
 
Głównym celem obozu było poznanie podstaw i poprawa znajomości języka angielskiego wśród osób w wieku 9-18 lat. Jednakże wraz z upływem dni pojawiła się również duża chęć nie tylko nauki języka, ale również nawiązywania relacji z ludźmi tamtejszej społeczności. Cel pobytu gości został określony przez ks. Ryszarda Pierona następująco: służyć mieszkańcom miejscowości Lasowice Małe poprzez pracę z ich pociechami.
  
Naszą główną metodą wykonania tego celu było dzielenie się z uczestnikami historiami biblijnymi, w których wyraźnie kładziony był nacisk na miłość Boga wobec ludzi poprzez Jezusa Chrystusa. Spotykaliśmy się od poniedziałku do piątku, od godziny 9 do godziny 16. Każdy dzień zaczynał się kilkoma piosenkami oraz jedną historią. Historia miała zwykle postać krótkiego przedstawienia, pieśni budowały uczucie jedności, a cała ta część kończyła się modlitwą. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: pod kątem wieku oraz zaawansowania. Każdy dzień składał się z pięciu różnego rodzaju zajęć. W pierwszej, historia biblijna była powtarzana, wraz z jej słownictwem, frazami oraz zdaniami, na które kładziono duży nacisk. Po pierwszej części miała miejsce przerwa na drugie śniadanie, by w pełni sił znów wrócić do przyswajania słownictwa. Następnie był czas na gry na świeżym powietrzu, zajęcia manualne oraz muzyczne, które to dopełniały planu dnia.
 
Zajęcia były również wspaniałą możliwością do porównania kultur Stanów Zjednoczonych i Polski.
 
Natomiast w starszej grupie największy nacisk był kładziony na umiejętności konwersacji. Zarówno zajęcia jak i przebywanie z dziećmi było dla nas wielką radością, a życzliwość ks. R. Pierona i wszystkich mieszkańców Lasowic Małych sprawiła nam wiele satysfakcji. 
 
Wszyscy bardzo dziękujemy ks. R. Pieronowi, dzięki któremu udało nam się spędzić piękny tydzień w Lasowicach. Cieszymy się z faktu, że nasza służba mogła przynieść wiele radości.
 
Zobacz również: Prezentacja multimedialna