english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Piknik rodzinny w Dębowcu

Dobra zabawa, mili ludzie, smaczna kiełbaska i oscypek z grilla oraz rozważanie Bożego Słowa – takie atrakcje, jak również wiele innych, mogliśmy przeżywać na PIKNIKU RODZINNYM, zorganizowanym w Dębowcu (filiale parafii ewangelicko-augsburskiej w Skoczowie).
 
 
Spotkaliśmy się w środę, 10 czerwca 2009 r., na placu przed kościołem, jak również pierwszy raz, w niedokończonej jeszcze nowej sali parafialnej, aby wspólnie przywitać nadchodzące lato i wakacje. Rozpoczęliśmy modlitwą i wspólnym śpiewem, prowadzonymi przez ks. Eneasza Kowalskiego oraz krótkim rozważaniem, przygotowanym przez katechetkę Katarzynę Kowalską, na podstawie obietnicy danej przez Boga Jakubowi: „A oto Jam jest z tobą i będę cię strzegł wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz…” (1 Mż 28,15a).
   
 
Po strawie duchowej, zorganizowane zostały rozgrywki o Puchar Pikniku Rodzinnego, który żartobliwie został wykonany z wiaderka i wypełniony po brzegi smakołykami. W turnieju zaplanowano 4 konkurencje. Najpierw uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii biblijnych oraz obrać najwłaściwszą strategię, aby opowiedzieć ich jak najwięcej. Druga konkurencja - "Piosenka" - polegała na zebraniu jak największej ilości tekstów piosenek, skacząc po nie w workach oraz zaśpiewanie ich. W trzeciej rundzie należało odgadnąć postacie biblijne, wylosowane przez przedstawicieli drużyn. Ostatnią natomiast, a zarazem wymagającą niezwykłej delikatności i zręczności palców konkurencją, była "Wieża", zwana inaczej Klockami Jenga.
  
 
Po udanych zawodach przyszedł czas na smażoną kiełbaskę z grilla, smaczne grillowane oscypki, sałatkę oraz ciasta upieczone przez członkinie koła pań w Dębowcu. Biesiadowaniu towarzyszyły rozmowy i międzypokoleniowa gra w „ziemniaka”. Wszystko trwało do późnych godzin wieczornych, a wspaniała atmosfera, pogoda niczym na zamówienie oraz melodyjny rechot żab sprawiły, że parafianom żal było rozchodzić się do domów. W planach mamy zorganizowanie kolejnych tego typu imprez.
 

Tekst: Konrad Górniok, Katarzyna Kowalska

Zdjęcia: Konrad Górniok