english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Poranek przy Stole Jana w Bielsku

5 września 2009 r. w przeddzień pamiątki założenia kościoła Zbawiciela w Bielsku - jak co roku – zostało odprawione nabożeństwo w Leśnym Kościele w Cygańskim Lesie. W sobotni poranek grupa nieustraszonych parafian - pomimo padającego deszczu i chłodu – przybyła na to miejsce, by słuchać Słowa Bożego, śpiewać i modlić się – tak jak to czynili na tym miejscu, przed wiekami Ich praojcowie.
 
 
Jeszcze przed rozpoczęciem nabożeństwa Orkiestra Diecezjalna zagrała kilka znanych ze śpiewnika ewangelickiego pieśni, a potem wszystkich przywitał biskup diecezjalny, a zarazem  proboszcz bielskiej parafii, ks. bp Paweł Anweiler.
 

 
Liturgię odprawił proboszcz pomocniczy ks. Krzysztof Cienciała, a kazanie wygłosił Biskup senior ze Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Rep. Czeskiej - ks. Władysław Volny, który swe kazanie oparł o tekst nowotestamentowy z Listu do Efezjan 2; 19-22.
 

 
W nabożeństwie uczestniczył także ks. Lou Schneider z Oregon City w USA, który został poproszony o wygłoszenie kazania w niedzielę w bielskim kościele ewangelickim. Na nabożeństwie byli także obecni księża: Biskup sen. Jan Szarek i proboszcz w St. Bielsku Piotr Szarek. Kiedy kończyło się nabożeństwo deszcz z wolna przestawał padać, a gdy uczestnicy wychodzili z lasu zaczynało się przejaśniać, by niedługo już wszystkich radowało słońce. Tak zaczęły się dwudniowe obchody Święta Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku-Białej.
Jan Kliber