english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Powielkanocne spotkanie młodzieży w Żorach

We wtorek po świętach wielkanocnych, 14 kwietnia 2009 r., młodzież diecezji katowickiej spotkała się na Zjeździe Młodzieży w parafii ewangelickiej w Żorach. Spotkanie pod hasłem "NieMożliwe"rozpoczęło się o godzinie 10.00 w kościele.
  
Uczestników z diecezji katowickiej oraz zaprzyjaźnione grupy z diecezji cieszyńskiej (Wisła, Skoczów) ciepło przywitał miejscowy proboszcz, ks. prezes Tadeusz Makula, który mówił o ponad 30-letniej tradycji zjazdów młodzieży w Żorach.
  

 
Uczestnicy mieli możliwość powrotu do ostatnich dni – od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Wielkanocnej. Krótkie filmy dotyczące oktawy pasyjno-wielkanocnej pozwoliły jeszcze raz zastanowić nad znaczeniem całego WielkiegoTygodnia.
 
Młodzież śledziła także uważnie scenkę pantomimiczną w wykonaniu Anny Suchanek, która pobudzała do przemyśleń na temat, co jest najważniejsze w życiu oraz jak często człowiek bada siebie w świetle Bożych przykazań.
 

 
Główny wykład poprowadził ks. Andrzej M. Wójcik. Mówił o wyborach i o tym, że brak decyzji jest także decyzją.Namawiał do jasnego opowiedzenia się w swoim życiu za Chrystusem.
Następnie wszyscy zostali podzieleni na grupy i udali się na poszukiwania ukrytych stacji na terenie parafii. W każdej z nich znajdowały się pewne przedmioty, które miały naprowadzić na historię biblijną, w której niemożliwe stało się możliwe (historie cudów). Jedne były proste do odgadnięcia, inne sprawiały więcej kłopotów.
 
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do parafialnego ogrodu na ognisko z kiełbaskami, kawę, herbatę i ciasto. Był to czas spożytkowany na rozmowy i zwykłe bycie ze sobą.
 

 
Konferansjerzy: Kasia Bienioszek i Szymon Samoraj zaprosili do Żor na przyszły rok, we wtorek po Świętach Wielkanocnych.
 

Aby relacja była pełna, należy dodać, że śpiew prowadził zespół młodzieżowy z Wisły pod dyr. ks. Marka Michalika (duszpasterza młodzieży z diec. cieszyńskiej).