english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rusza akcja Podziel się nartami

W związku z szybszym niż zazwyczaj atakiem zimy, ks. Jan Byrt z Salmopola rozpoczął 14 października 2009 r. akcję „Podziel się nartami”, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród ofiarodawców, jak też obdarowanych.


 
Luterański duchowny zaznacza, że nie jest to najnowszy sprzęt typu „carve”, lecz starsze modele, w dobrym stanie. Niektórzy przywozili swoje narty już w lecie, na innych jeszcze czekamy. Dziś odebrałem przesyłkę z Warszawy, a w niej bardzo dobry sprzęt – mówi ks. Byrt.
 
Narty, kije, buty, snowboardy, kombinezony są czasem chomikowane gdzieś na strychach czy w piwnicach, dlatego ks. Byrt zachęca do podzielenia się sprzętem z tymi, którzy są w potrzebie, ponieważ ich nie stać. Zdaniem duchownego, w ubiegłym roku akcja przyniosła pozytywne efekty – wielu skorzystało z prezentu i połknęło białego bakcyla. Sprzęt można podarować bezpośrednio swemu sąsiadowi czy komuś z lokalnej społeczności lub w rodzimej parafii. Jeśli natomiast ktoś chce się pofatygować w góry, to proboszcz oczekuje na ofiarodawców u siebie w parafii ewangelickiej w Szczyrku-Salmopolu. Skoro można podzielić się posiłkiem, to można też sprzętem narciarskim – dodaje ks. Byrt, który sam jest fanem białego szaleństwa.