english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rzymscy legioniści w Ostródzie

Niedzielne nabożeństwo wielkanocne w Ostródzie było wyjątkowe z dwóch powodów. Pierwszy z nich, oczywisty dla wszystkich to radość z powodu Zmartwychwstania Pana Jezusa. Drugi, to przedstawienie dzieci, któremu towarzyszyła ostródzka grupa rekonstruująca legionistów rzymskich z I w n.e.
 

 
Legioniści towarzyszyli wszystkim od początku nabożeństwa. Z prawej strony ołtarza ustawiony był grób Chrystusa - część dekoracji do scenki dzieci. Nasi legioniści strzegli grobu pilnie. Kiedy po wyznaniu wiary nastąpiła zmiana warty, rozpoczęła się scenka dzieci. Konferansjer przygotował zborowników na to co nastąpi. Legioniści jeszcze przez chwilę pilnowali grobu, ale kiedy grób otworzył się, struchleli i uciekli w popłochu.
 
 
Dzieci prezentowały historię biblijną, kiedy to Maria Magdalena wraz z Joanną i Zuzanną szły odwiedzić grób. Dzieci ze szkółki były bardzo dobrze przygotowane, dzięki czemu wszyscy mogli usłyszeć i zrozumieć wspaniałą nowinę o Zmartwychwstaniu zawartą w końcowych słowach Marii Magdaleny - “Jezus żyje i będzie z nami już zawsze, nawet gdy nie będziemy go widzieli.”
 

 
Potem zapraszając do udziału około 80 zebranych parafian dzieci zaśpiewały piosenkę “Jeśli jesteś dziś szczęśliwy” i “Jak wielki dowód miłości”.
 
 

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować dzieciom za zaangażowanie, rodzicom dzieci za zaproszenie legionistów, legionistom za to, że zgodzili się wziąć udział w naszym nabożeństwie i przedstawieniu, Róży Pitruskiej za gitarowy podkład muzyczny, oraz księdzu Sebastianowi Koziełowi za to, że chętnie włączył się w projekt. 

J.A.N.