english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Spacer, który przyciągnął tłumy

Blisko sześćset osób, głównie uczniów wrocławskich szkół, odwiedziło nasz kościół w ramach spaceru po Dzielnicy Czterech Świątyń, który odbył się w czwartek 23 września 2009. W dolnej nawie kościoła zabrakło miejsc w ławkach, więc uczestnicy usadawiali się na schodach, podłodze i wokół ołtarza. Spacer stanowił jeden z punktów programu Festiwalu Nauki Wrocławskiej organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski.
   
Festiwalowa Wędrówka po Dzielnicy Czterech Świątyń odbyła się już po raz siódmy. Jej trasa zwykle rozpoczyna się od prawosławnej katedry pw. Prznajświętszej Bagarodzicy, wiedzie przez rzymskokatolicki kościół pw. Św. Antoniego, Synagogę pod Białym Bocianem i kończy się w ewangelickim kościele Opatrzności Bożej. W każdej ze świątyń uczestnicy spotykają się z duchownym, który przybliża słuchaczom naukę i działalność poszczególnego wyznania. W kościele ewangelickim w tym roku gości przyjął zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego bp Ryszard Bogusz, który krótko opowiedział o historii i zasadach luteranizmu, a następnie odpowiadał na pytania uczestników spaceru. Pytano przede wszystkim o podstawy: sakramenty, spowiedź, ślub, celibat, święta itp.
 

Jednym z efektów wędrówki są kolejne wizyty w kościołach, na które już indywidualnie umawiają się szkoły. Chodzi nie tylko o zwiedzanie ale przede wszystkim o spotkanie z duchownym, który każdorazowo opowiada o luteranizmie, a także odpowiada na pytania uczniów. Spotkania z uczniami wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów odbywają się przez cały rok szkolny. W ubiegłym roku kościół ewangelicki odwiedziło ponad dwa tysiące uczniów. W bieżącym roku liczba ta będzie prawdopodobnie jeszcze większa.

 
mo.
 
więcej: Parafia Opatrzości Bożej we Wrocławiu