english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święto Parafialne w Łodzi

Zgodnie z tradycją, w pierwszą niedzielę czerwca (7 czerwca 2009 r.), miało miejsce spotkanie łódzkich parafian na wspólnym posiłku i zabawie.

 
Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, panie z koła pań przyszły z samego rana i rozpoczęło się wielkie przygotowanie. Panowie zaczęli ustawiać namioty na placu kościelnym oraz rozpalać grilla. O godz. 10.00 rozpoczęło się nabożeństwo i nieśmiało zaczęło wyglądać słońce. Ten znak budził nadzieję, że jednak wszystko się uda.
 
 

Po nabożeństwie, parafianie zaczęli się ustawiać w kolejce po przysmaki. Część pozostała w ogrodzie, inni poszli spożyć posiłek do "Mateusika" (kaplicy przy kościele). Tam wszystkich przywitały dzieci ze szkółki niedzielnej i zaprezentowały repertuar pieśni przygotowanych na tę okazję. Ich spontaniczny, pełen energii śpiew został nagrodzony gromkimi brawami oraz balonami napełnionymi helem.

 
  
O godzinie 12.00 na terenie parafii zabrzmiała syrena straży pożarnej. Na szczęście nie było żadnego pożaru. To było kolejna atrakcja przygotowana dla najmłodszych. Dzieci (i nie tylko) mogły zapoznać się z ciężką i odpowiedzialną służbą strażaków. Każdy miał możliwość spróbować pracy z wężem strażackim oraz zwiedzić wóz bojowy. W międzyczasie starsze dziewczyny zajęły się robieniem tatuaży najmłodszym, rysując na twarzach piękne motyle, kwiaty, a także samochody.
 
Przed godz. 15, gdy większość opuściła już teren parafii, deszcz ponownie dał znać o sobie i padał przez kolejne dni. Wdzięczni Bogu za miłą, rodzinną atmosferę, za wspólne rozmowy, zabawę, dziękujemy też za pogodę, która na tych kilka godzin parafialnego święta naprawdę dopisała.
  
 

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę pana brygadiera Andrzeja Wyciszkiewicza z Komendy Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi za przychylność i przybliżenie specyfiki służby strażackiej w naszym mieście.

  
ks. Michał Makula
 
Więcej zdjęć na stronie łódzkiej parafii: http://www.mateusz.org.pl/