english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

V Piknik Parafialny w Hażlachu

W niedzielne słoneczne przedpołudnie, 7 czerwca 2009 r. odbył się po raz piąty Piknik Parafialny w Hażlachu (filiał parafii w Cieszynie) i tak jak w poprzednich latach rozpoczął się rodzinnym nabożeństwem w hażlaskim kościele. Nabożeństwo uświetnił występ miejscowego chórku dziecięcego „GLORIA”, który wyjątkowo wystąpił pod gościnną batutą Doroty Gaś. W trakcie nabożeństwa teksty biblijne odczytała młodzież, zaś Słowem Bożym służył miejscowy duszpasterz, ks. Wojciech Pracki.
   
 
Bezpośrednio po nabożeństwie wszyscy zebrali się na pobliskim boisku przy budynku parafialnym, gdzie mogli się posilić różnorakimi smakołykami kulinarnymi m.in. ciastami, bograczem, kitą z ziemniakami i kapustą, kiełbasą i kaszanką z grilla. Szczególnym wzięciem cieszył się jednak szaszłyk z jelenia upolowanego przez wójta gminy Hażlach, Karola Folwarcznego.
  
 
Po zaspokojeniu potrzeb duchowych i cielesnych nastał czas na kolejne atrakcje. Plac zabaw, dmuchany zamek i klown zabawiał naszych najmłodszych członków parafii, dla troszkę większych nie lada atrakcją były samochody rajdowe kierowców zrzeszonych w Automobilklubie Cieszyńskim, samochody zabytkowe oraz sporych rozmiarów limuzyna - Lincoln (model Town Car).
 
 
Oblegany był również radiowóz policyjny, przyciągający włączaną od czasu do czasu przez najmłodszych donośną syreną dźwiękową. Natomiast sam pan policjant st. aspirant Piotr Górny przedstawiał uczestnikom pikniku podstawy zachowania się na drodze oraz zagrożenia z tym wynikające.
  
 
Ostatnim elementem stała się loteria fantowa, szczególnie cenna i emocjonująca, iż wszystkie los były pełne. W tak miłej i rodzinnej atmosferze zakończył się kolejny Piknik Parafialny w Hażlachu, a nam nie zostaje już nic innego jak tylko serdecznie podziękować organizatorom za trud włożony w przygotowanie oraz oczekiwać kolejnego już za rok.
 
Tekst i zdjęcia - Marcin Gabryś