english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W Jego stylu

 

Już w sobotę, 4 lipca, rozpoczyna się kolejny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. Ta największa tego typu akcja ewangelizacyjna w Europie wschodniej gromadzi codziennie około 3 tysięcy uczestników. Tegoroczny TE to już 60 lat tradycji spotkań ewangelizacyjnych na Śląsku, rozpoczętej w Miechowicach, a później przeniesionych do Dzięgielowa.

Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali program wychodzący na przeciw potrzebom wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży, dorosłych.

– Chcemy rozmawiać o stylu Jezusa oczywiście. Stylu życia, stylu nauczania, stylu relacji… Chrześcijaństwo jest czymś bardzo praktycznym. Dlatego będzie jak zawsze o tym, co najbardziej boli – o życiu. Wykłady, seminaria, popołudniowy program, spotkanie ewangelizacyjne – każdy z punktów programu w inny sposób będzie poruszał tematy, z jakimi na co dzień się zmagamy – mówi Paweł Gumpert, dyrektor wykonawczy TE.
Tegorocznym wykładowcą jest ks. Adam Podżorski, proboszcz parafii ewangelickiej w Skoczowie oraz wykładowca Szkoły Biblijnej, zaś mówcą spotkań ewangelizacyjnych dr Roland Werner, teolog ewangelicki, przewodniczący kongresu młodzieżowego „Christival” oraz autor ponad 30książek.

Z okazji jubileuszu przygotowane zostały specjalne punkty programu.

– W niedzielę, 5 lipca, zaplanowany jest koncert jubileuszowy. Wspomnienia, przypomnienie genezy narodzin, poszczególne okresy rozwoju i oczywiście muzyka im towarzysząca. Oprócz koncertu wystawa poświęcona historii TE – archiwalia i wydawnictwa TE, której kuratorem jest pan Maciej Oczkowski. Specjalnie na tę okazję powstał Komitet Honorowy obchodów 60-cio lecia TE, któremu przewodniczy ks. bp Jan Szarek. Planowana jest też druga edycja nagrody dla zasłużonych działaczy ruchu misyjnego – informuje Paweł Gumpert.

 

Można także codziennie na żywo słuchać transmisji z TE w internecie.

 


Gabriela Glajcar