english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wodzisławski Weekend z Kulturą

W ramach „Wodzisławskiego Weekendu z Kulturą” organizowanego przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecy, w dniach 29 – 31 maja 2009 r. w kościele luterańskim św. Trójcy w Wodzisławiu Śląskim odbywa się cykl koncertów muzycznych.
 
W pierwszym dniu tj. w piątek 29 maja przed inauguracyjnym koncertem wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz stypendia przyznane przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego w dziedzinie kultury i sztuki. Wręczenia dokonała zastępca Prezydenta Miasta dr Aleksandra Chudzik. 
   

Laureaci Nagród Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego
  
Podczas piątkowego koncertu wystąpił Andrzej Otremba - solo na gitarze oraz zespół Duo Classico: Małgorzata Otremba – flet i Andrzej Otremba – gitara. W programie nastrojowego koncertu znalazły się utwory J.S. Bacha i G. Bizeta.  
 

Małgorzata Otremba – flet i Andrzej Otremba – gitara 

 

 
W sobotę 30 maja wystąpili  Muzycy NOSPR „Four Strings” - Zbigniew Kaleta (Czechy) – klarnet (W.A. Mozart) oraz Daniel Lis – akordeon i akordeon francuski (A. Piazzolla, Galliano).
 
Wodzisławski „Weekend z kulturą” zakończy niedzielny koncert muzyki flamenco w wykonaniu Michała Czachowskiego – gitara flamenco, z zespołem „Indialucia”. 
 
Kolejny raz mogliśmy się przekonać, że w naszym kościele muzyka rozbrzmiewa nie tylko podczas nabożeństw. I zawsze w murach naszej świątyni rozbrzmiewa wspaniale.
 

Słuchacze podczas koncertu