english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

WOŚP zagrała w Katowicach Szopienicach

W niedzielę, 11 stycznia 2009 r. w całej Polsce odbył sie kolejny (juz 17.) finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W katowickiej dzielnicy Szopienice takie przedsięwzięcie zostało zorganizowane dopiero po po raz pierwszy... Organizatorzy - woluntariusze o pomoc w organizacji tej akcji zwrócili sie do szopienickiej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Pomoc takową uzyskali i tak zwany "sztab" znajdował się w zabudowaniach parafialnych, wykorzystywanych zazwyczaj do innych celów parafialnych i w działalności świetlicy środowiskowej.
 
Większość zaplanowanych przedsięwzięć miała miejsce w dużej sali parafialnej: odbyły sie tu jasełka wystawione przez dzieci z domu dziecka prowadzonego przez siostry boromeuszki, pokaz tańca towarzyskiego i break-dance, były pokazy fryzjerskie i wiele innych atrakcji. Oprócz tego po ulicach Szopienic przeszła Orkiestra Dęta KWK Wieczorek, a w Domu Kultury Burowiec odbyły się koncert muzyczny.  "Orkiestra grała" też w strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, gdzie można było zobaczyć wozy strażackie i dowiedzieć się, jak działa najnowocześniejsza jednostka strażacka w Katowicach.
 

 
A najważniejsi byli wszyscy młodzi ludzie, którzy jako wolontariusze i członkowie sztabu (wśród nich była też młodzież z parafii w Szopienicach i w Mysłowicach) starali się, aby w skarbonkach WOŚP znalazło sie jak najwięcej pieniędzy, które w tym roku były przeznaczona na pomoc dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi. Efektem zbiórki, zorganizowanej w po raz pierwszy w Szopienicach, była kwota 8.000 zł, która powiększyła tegoroczną zbiórkę.