english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zespół N.O.C. drugi, ale gdzie ...

Zespół rockowy N.O.C. (Nie Opuszczę Cię) z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile postawił sobie nowe, niełatwe wyzwanie. Jest nim wyjście poza kościelną scenę muzyczną i głoszenie Ewangelii (czasami mniej wyrozumiałej społeczności fanów muzyki religijnej) niż chrześcijanie różnych wyznań.
 

 
Zespół N.O.C. wziął udział 24 maja 2009 r. w pierwszej edycji Browar Rock Festiwal w Pile, grając 3 utwory ze swojej pierwszej płyty „By pomóc” oraz 2 nowe utwory, przygotowywane na drugą płytę zespołu: „Fobofobia” i „Powiedzieć nie”.
  
Wśród dziewięciu zespołów, które zakwalifikowały się do finału można było usłyszeć muzykę heavy i death metalową, punk, regge i folk itp.
 
 
Jury składające się z muzyków i dziennikarzy przyznało nagrody w następujące kolejności. Pierwszą nagrodę zdobył deathmetalowy Hailstorm z Ujścia, drugą N.O.C. (Nie Opuszczę Cię) z Piły, a trzecią Coffee Radio z Łodzi. Naę publiczności uzyskała grupa punkowa - Kwatera C2 z Trzcianki.
 
 
Jednak dla członków zespołu N.O.C nie samo drugie miejsce było najważniejsze. Była nim możliwość powiedzenia kilku słów o Bogu i wyśpiewanie refleksji człowieka wobec Niego i bliźnich.
 
N.O.C.
 
Zobacz również:
http://www.youtube.com/watch?v=3QDKunMLk_M&feature=channel_page  http://www.youtube.com/watch?v=oWTTF_A5cKY&feature=channel_page