english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

1200 drzew na 1200 lat Cieszyna

Dziesięcioro młodych ludzi z parafii ewangelickiej w Cieszynie w sobotę, 19 czerwca 2010 r. postanowiło w nietypowy sposób uczcić jubileusz - 1.200 lat - swego miasta. Otóż tego dnia zasadzili w Szczyrku Salmopolu, w Ogrodzie Reformacji założonym przez ks. Jana Byrta 1.200 drzewek. Na górskich stokach pojawiło się 800 buków i 400 jodełek .
  
 
Po cieszyńskim "wkładzie" Ogród Reformacji powiększył się z 1.277 do 2.477 drzewek. Ostatnie drzewko z pierwszych 1.277 zasadził Adam Małysz, a po wizycie młodych Cieszyniaków liczba drzewek uległa podwojeniu.
 

 
 
Ks. Jan Byrt, duszpasterz z Salmopola, cieszy się z powiększającego się Ogrodu Reformacji: "Niech ta inicjatywa będzie przykładem dla innych młodych ludzi, że jak się tylko chce, to można coś wspaniałego zrobić dla świata! Poświęcić swój czas na taki projekt! A przy okazji uczcić jubileusz swojego miasta Cieszyna."
 
------------------------
 
Ogród Reformacji został wzbogacony o kolejne drzewa. Wpierw swoje drzewko (miłorząb japoński) zasadziło Koło Pań z parafii ewangelickiej z Bładnic koło Ustronia. Zaś w niedzielę, 27 czerwca swoje 4 jabłonki przekazali członkowie Chóru Kameralnego z Ustronia, śpiewającego pod dyrekcją Ewy  Bocek-Orzyszek.