english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

5 lat działalności diakonijnej w Ukcie

We wtorek, 11 maja 2010 r. swoje V-lecie obchodziły znajdujące się w Ukcie domy pomocy społecznej - Ewangelicki Dom Opieki „Betezda” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy, prowadzone przez Parafię Ewangelicko – Augsburską w Mikołajkach. Domy te przeznaczone są dla osób przewlekle psychicznie chorych i intelektualnie upośledzonych. W pierwszym z nich na stałe przebywa 40 osób, w drugim kolejne 40 osób znajduje pomoc i wsparcie od poniedziałku do piątku, od rana do wczesnego popołudnia.

 
 
Obchody rozpoczęły się dziękczynnym nabożeństwem, które poprowadził proboszcz Parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Mikołajkach ks. Bogusław Juroszek. Słowo pozdrowienia wygłosił ks. bp Rudolf Bażanowski, natomiast o oprawę muzyczną zadbał zespół złożony z terapeutów i pensjonariuszy. Śpiewem, modlitwą i Słowem Bożym chwaliliśmy naszego Pana za dzieło miłości, które niesie pomoc tak wielu potrzebującym ludziom.
 
 
W uroczystości wzięli udział między innymi: Starosta Piski - Andrzej Nowicki, Starosta Mrągowski - Dominik Tarnowski, Wójt Gminy Piecki – Maria Jarczewska, Burmistrz Miasta - Gminy Ruciane Nida – Leszek Marek Gryciuk oraz przedstawiciele różnych instytucji i inni zaproszeni goście towarzyszący i wspierający obie placówki od początku ich istnienia.
 
 
W tym szczególnym dniu nie zabrakło również przedstawicieli zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy. Szczególne podziękowania złożono budowniczemu i założycielowi obu domów - księdzu Franciszkowi Czudkowi oraz wspierającej go małżonce, Janinie Czudek. Podziękowano również dyrektorowi Leszkowi Michalakowi i pracownikom za ich pracę na rzecz osób pokrzywdzonych przez los. Uroczystość zakończyła się wspólnym grillowaniem i zabawą.