english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Agresji STOP!

Dnia 19.11.2010 r. w Gliwicach w auli Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego odbył się Diecezjalny Zjazd Młodzieży Diecezji Katowickiej pod hasłem: Agresji Stop! W imieniu Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży diecezji ks. Marcina Koniecznego wszystkich przywitał (zwracając uwagę na wyjątkowe miejsce jakim jest szkoła ETE) i poprowadził w modlitwie gospodarz gliwickiej parafii, ks. Andrzej Wójcik. Mimo utrudnień na zakorkowanych drogach na zjazd dotarli przedstawiciele parafii: Mikołów, Katowice, Zabrze, Orzesze i Czerwionka, Chorzów, Kraków, Katowice Szopienice, Opole i Gliwice. Łącznie około 100 osób. Tym razem śpiew poprowadził zespół młodzieżowy "Falstart" z Chorzowa.
 

 
Wykład na temat agresji wśród młodzieży poprowadziła pani psycholog Iwona Hildebrandt. Dowiedzieliśmy się o przyczynach agresji, jej skutkach, a także zastanawialiśmy się jak jej przeciwdziałać. Próbowaliśmy także na podstawie przykładów z własnego życia zlokalizować agresję we własnym otoczeniu, a także w nas samych. Po wykładzie ks. Andrzej Wójcik zwrócił jeszcze uwagę na biblijny aspekt agresji i gniewu, przywołując przykład Pana Jezusa, który zareagował impulsywnie w świątyni wypędzając z niej handlarzy. Ten fakt świadczy, że chrześcijanin ma także prawo się gniewać.
 
Spotkanie zakończył modlitwą i błogosławieństwem ks. Bogusław Cichy z Chorzowa, który przywołał biblijne słowa "niechaj słońca nie zachodzi nad waszym gniewem". Z tyłu auli czekał suto zastawiony stół ping-pongowy z drożdżówkami, kawą i herbatą.
 
Tekst: JW
Zdjęcie: Adam Dziadek