english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Boża zbroja w Mikołowie

W dniach od 12 do 16 lipca 2010 r. w wielkim namiocie znajdującym się w ogrodzie przy budynku parafialnym w Mikołowie odbywał się kolejny Tydzień Dobrej Nowiny w tym roku pod hasłem: BOŻA ZBROJA. Każdego dnia w spotkaniach uczestniczyło około trzydzieścioro dzieci, podzielonych na trzy grupy: czerwonych, żółtych i zielonych oraz szesnastu prowadzących spośród młodzieży.
  
 
Dzień rozpoczynał się od modlitwy i śpiewu, który był prowadzony przez ciocię Damaris i wujka Dawida. Następnie przenosiliśmy się w krainę gdzie niebieski rycerz w BOŻEJ ZBROI chronił księżniczkę Adriannę i próbował zabić smoka. Czy mu się to udało tego mogli dowiedzieć się tylko wytrwali uczestnicy TDN. Po przedstawieniu przychodził czas na lekcje biblijną którą prowadziły ciocia Agnieszka, ciocia Iza i ciocia Edyta. Każdego dnia poznawaliśmy dzięki różnym bohaterom z biblii nowy element zbroi: Pas Prawdy, Pancerz Sprawiedliwości, Buty Ewangelii Pokoju, Tarczę Wiary, Miecz Ducha i Hełm Zbawienia. Oczywiście nie zabrakło wersetów. Następnie po powrocie do namiotu przychodził czas na sprawdzenie zapamiętanych wiadomości poprzez wypełnianie kart zadań oraz kolorowanie wspaniałych rycerzy i księżniczek.
 
 
Po zadaniach przychodził czas na zabawy prowadzone przez ciocie Dotif. Każda drużyna walczyła jak mogła. Potem przychodził czas na krótki odpoczynek. Na każdego czekały pyszne ciasta i owoce przygotowane przez rodziców. Po odpoczynku przychodził czas na prace ręczne. Dzieciaki mogły same wykonać swoje tarcze czy też „latające” nietoperze. Oczywiście nie mogło obyć się bez konkursów, dzięki którym każda drużyna zdobywała cenne punkty. Kolejnym punktem programu były odwiedziny dwóch mapetów, które w swych zabawnych perypetiach pokazywały nam różne problemy, z jakimi spotykamy się na co dzień.
 
 
Na koniec każdego dnia atrakcją dla dzieci był dmuchany zamek. Uśmiech na twarzach dzieci był najważniejszy dla każdej cioci i wujka. W środę mieliśmy wspaniałych gości z Bractwa Rycerskiego. Opowiedzieli jak walczył średniowieczny rycerz, zostały zaprezentowane tańce oraz w ogrodzie parafialnym odbyła się „prawdziwa walka” Na koniec tygodnia naszymi gośćmi były dwa przesympatyczne klauny, które dla dzieci przygotowały krótki program artystyczny oraz każde dziecko na koniec otrzymało niespodziankę – balon w kształcie pieska, rybki bądź żyrafy.
 
 
Dzięki Bożej pomocy i zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi można było zorganizować tak wyjątkowy czas. Dziękujemy wszystkim za wkład a szczególnie niezastąpionej młodzieży z Tychów, Mikołowa i Orzesza. Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne wakacje i następny Tydzień Dobrej Nowiny. Jeśli jesteś ciekawy nowych przygód gorąco zapraszamy za rok.
 
Sylwia Przypalińska