english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diakonia na pomoc powodzianom

Poruszeni losem ludzi dotkniętych skutkami powodzi na terenie Śląska i Małopolski, w imieniu Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zwracamy się z serdeczną prośbą o składanie ofiar pieniężnych na pomoc dla poszkodowanych osób i rodzin.

 
Z informacji prasowych, a także przekazywanych nam bezpośrednio przez Diakonie diecezjalne i parafie, wynika, że straty powstałe na skutek powodzi ciągle rosną. Woda podtopiła wiele gospodarstw i domów na terenie Śląska i Małopolski, zalewając piwnice domów, pola i zabudowania gospodarcze. Tysiące ludzi zostało ewakuowanych, straciło swój dobytek; zalane i odcięte zostały całe wsie i dzielnice. Wśród nich jest też wiele rodzin ewangelickich.
 
Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Biura Diakonii osobom najbardziej poszkodowanym. Ofiary można przekazywać na konto Diakonii Kościoła z dopiskiem: „Powódź 2010 – Śląsk i Małopolska”.
 

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

00-246 Warszawa, ul. Miodowa 21

Bank PEKAO SA, I O/Warszawa

Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

„Powódź 2010 – Śląsk i Małopolska”

 
W imieniu wszystkich, do których trafi ta pomoc, składamy serdeczne podziękowania. Niechaj nasze wsparcie stanie się świadectwem naszej solidarności i chrześcijańskiej miłości bliźniego.
 
Z chrześcijańskim pozdrowieniem,
 
Biskup Jerzy Samiec, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
Biskup Ryszard Bogusz, Prezes Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego