english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ekumeniczna modlitwa w rezydencji Prezydenta RP

W niedzielne popołudnie, 11 kwietnia 2010 roku w kaplicy św. Jadwigi, znajdującej się w na terenie Zamku, rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej w Wiśle na Zadnim Groniu, odbyło się ekumeniczne nabożeństwo żałobne, zorganizowane po katastrofie samolotu zdążającego na uroczystości rocznicowe w Katyniu.
 
   
Podczas nabożeństwa wspomniano wszystkie ofiary katastrofy lotniczej, a w szczególności gospodarzy wiślańskiej rezydencji – prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz jego małżonki Marię oraz pochodzącego z Wisły, ks. płk. Adama Pilcha, który pełnił obowiązki ewangelickiego Naczelnego Kapelana Wojskowego. Modlono się również w intencji Kościoła Powszechnego oraz Ojczyzny, przeżywającej trudne chwile.
W ekumenicznej modlitwie w kaplicy św. Jadwigi udział wziął bp Paweł Anweiler, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej oraz bp Tadeusz Rakoczy, ordynariusz rzymskokatolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Obecni byli również inni ewangeliccy i katoliccy duchowni, parlamentarzyści, samorządowcy, a także mieszkańcy Wisły, m.in. Adam Małysz i Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

W czasie nabożeństwa kazania wygłosili obaj biskupi. Mówili o krzyżu, który przez ostatnie wydarzenia dotknął boleśnie wszystkich, o nadziei, a także o tym, że mimo wielkiej tragedii, Bóg wciąż chce dalej nas wieść za rękę.
 
Słuchaj kazania bp Pawła Anweilera (mp3) - TUTAJ  (ze strony PEA Wisła)
 
zdjęcia: ks. Jerzy Below - Zwiastun Ewangelicki