english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ekumenicznie na cmentarzu w Kępnie

Nabożeństwo ekumeniczne na cmentarzu ewangelickim w Kępnie
 
Dnia 1 listopada 2010 roku już po raz drugi odbyło się nabożeństwo ekumeniczne z okazji Pamiątki Umarłych. W uroczystym nabożeństwie udział wzięli przedstawiciele dwóch Kościołów. Kościół Rzymskokatolicki reprezentowali: ks. Krzysztof Nawrocki z parafii p.w. św. Marcina w Kępnie oraz ks. Sławomir Nowak z parafii w Skalmierzycach, a Kościół Ewangelicko-Augsburski ks. Krzysztof Cieślar z parafii w Kępnie. Słowem Bożym służył ks. kanonik Krzysztof Nawrocki, a poświęcenia nowego krzyża dokonał ks. Krzysztof Cieślar.
 
 
Podczas nabożeństwa można było posłuchać utworów wykonanych przez grupę muzyczną z parafii w Skalmierzycach, która wykonała cztery piosenki o tematyce religijnej.
 
 
Inicjatywa wspólnych nabożeństw zrodziła się rok temu i została zapoczątkowana przez stowarzyszenie „Socjum Kępno i Okolice” w porozumieniu z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Kępnie.
 

 
***
 
Mamy nadzieję, że wspólne nabożeństwa wpiszą się na stałe w lokalną tradycję miasta Kępna. Albowiem dzięki takim akcjom ludzie należący do różnych wyznań mogą łączyć się we wspólnej modlitwie oraz we wspólnym przeżywaniu Bożego Słowa. I mimo, że mamy różne wyznania i należymy do różnych Kościołów, to przecież Bóg, który prowadzi, czuwa i troszczy się, jest jeden. Potwierdzają to również słowa Pawła: „ Jeden chrzest, jedna wiara i jeden Bóg”.

Monika Cieślar