english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Gliwicki wrzesień

Dni Ewangelizacji
 
W dniach 3-5 września 2010 r. odbyły się w Gliwicach kolejne Dni Ewangelizacji. Hasło tegorocznych spotkań brzmiało: „Nie bój się, bo jestem z Tobą”. Weekend ewangelizacyjny rozpoczął się piątkowym koncertem w kościele. Sobota obfitowała w wykłady specjalistów na temat choroby i śmierci w naszym życiu. W niedzielę natomiast odbyło się nabożeństwo prowadzone prze grupę muzyczną, wystawa dziadków do orzechów oraz grill i popołudniowa ewangelizacja.
 
 
 
  
Pełna relacja + galeria zdjęć 
 
***
 
Dar od Stowarzyszenia Habitat for Humanity
 
Dnia 14 września 2010 r. Zarząd Stowarzyszenia Habitat for Humanity w Gliwicach uroczyście przekazał do użytkowania 12 mieszkań przy ul. Oriona 20 w Gliwicach.
  
 
Na program uroczystości złożyły się krótkie wystąpienia gości - przedstawicieli Habitat for Humanity International (dyrektor ds rozwoju programu HFH na Europę i Azję Środkową Bob Forsyth), władz Miasta Gliwice (Wiceprezydent miasta Gliwice Adam Neumann), duchowieństwa, Konsulatu Generalnego USA w Krakowie (Jeff Vick). Nie zabrakło także życzeń od dyrektora organizacji w Gliwicach - Adama Króla oraz prezesa - Ryszarda Surowieckiego.
 
 
Rozegrano również krótki symboliczny mecz hokejowy - wolontariusze z Kanady kontra mieszkańcy osiedla. Każda nowa "habitatowska" rodzina otrzymała egzemplarz Słowa Bożego, które wręczali duchowni - ks. infułat Konrad Kołodziej (r-k) i ks. Andrzej Wojcik (e-a).Odczytano także słowa pozdrowienia i życzenia Bożego błogosławieństwa, które przesłał Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP - bp Jerzy Samiec.
 
Zobacz więcej: zdjęcia - relacja filmowa
Więcej na temat idei i organizacji można przeczytać na stronach Habitat for Humanity