english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Golec uOrkiestra w pszczyńskim kościele

W niedzielę, 31 stycznia 2010 r. odbył się w ewangelickim kościele w Pszczynie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu znanego zespołu braci Golców - Golec uOrkiestra.

  
 
Koncerty w pszczyńskim kościele odbywają się regularnie od czternastu lat. Są to koncerty otwarte o charakterze charytatywnym. Gromadzą zawsze wielką liczbę słuchaczy, którzy wypełniają wnętrze pszczyńskiego kościoła. Tak było i tym razem.
 
 
Prawie przez dwie godziny zespół prezentował kolędy i pastorałki. Koncert zakończył się wielokrotnymi bisami. Bracia Golcowie wraz z całym zespołem czuli się w pszczyńskiej świątyni wyjątkowo dobrze, z tego też powodu sam koncert wydłużył się ku radości słuchaczy o prawie godzinę poza planowany czas.
 

 
Uczestnicy wychodzili z kościoła pełni nadziei i poczucia, że w życiu każdy ma wiele możliwości do zmian, by w ten sposób stać się wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa - Pana Kościoła.
 

 

W koncercie udział wzięły także władze miasta i powiatu: burmistrz Pszczyny Krystian Szostak, starosta pszczyński Józef Tetla, a także dyrektor zamku pszczyńskiego dr Maciej Kluss.