english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Konkurs na Reformację

Z okazji Święta Reformacji zapraszamy do udziału w naszym małym konkursie z nagrodami.
 
A nagrodami są przewodniki prowadzące śladami ewangelików.
     
Przewodniki turystyczne Pracowni na Pastwiskach ukazują Polskę jako kraj niejednolity narodowo, kulturowo i wyznaniowo. Autor książek, Marcin Żerański, opisuje dawne i obecne dzielnice protestanckie i miasta: „Ewangelicy w Węgrowie”, „Ewangelicy w Cieszynie” i „Ewangelicy w Wiśle”. Opis krajoznawczy uzupełniają mapy, rzuty, rysunki i zdjęcia. Książki z serii „Ewangelicy” powstają we współpracy z parafiami luterańskimi i samorządami.
  

 
O przewodnikach z Pastwisk chętnie pisze prasa. „Gazeta Wyborcza” napisała o „Ewangelikach w Cieszynie”: Kto ma jeszcze dzisiaj czas, by narysować pięknie Lutra przybijającego swoje tezy do drzwi kościoła w Wittenberdze? […] Czytelnik czy ewentualny podróżny wychodzi z tej lektury przekonany, że autor o niego zadbał, że poświęcił mu swój czas. […] Piękny przewodnik artystów cieszyńskich jest jak trampolina – zachęca, by wziąć rozbieg i raz jeszcze skoczyć w głąb tego tajemniczego miasta.
 
„Travel Trade Gazette Poland” napisała o „Ewangelikach w Węgrowie”: Publikacja dobrze służy promocji turystyki kulturowej. „Voyage” głosi o „Ewangelikach w Węgrowie”: Oryginalnego pomysłu i pięknego projektu mogą pozazdrościć wielcy wydawcy. „OX.PL – Portal Śląska Cieszyńskiego” o „Ewangelikach w Wiśle”: Jeszcze nie zdążyliśmy nacieszyć się świetną książką Marcina Żerańskiego „Cieszyn i Czeski Cieszyn. Śladem tramwaju”, a już Pracownia na Pastwiskach przygotowało kolejną perełkę. Tym razem możemy udać się w podróż śladami ewangelików w Wiśle.
  

   
Dla dwóch osób mamy dwa komplety przewodników („Ewangelicy w Węgrowie”, „Ewangelicy w Cieszynie” i „Ewangelicy w Wiśle”) ufundowane przez Pracownię na Pastwiskach. Jak je otrzymać? Należy pod adres mailowy konkurs@luteranie.pl  wysłać krótką wypowiedź, dlaczego chcę otrzymać te książki. Najciekawsze dwie wypowiedzi nagrodzimy książkami. Na Wasze maile czekamy do dnia 2 listopada br. do godziny 20.00. Życzymy powodzenia!
 
Konkurs już został zakończony. Dziękujemy za udział. Wkrótce ogłoszenie zwycięzców!
   

Przewodniki Marcina Żerańskiego z serii „Ewangelicy” są sprzedawane m.in. w: kancelariach parafialnych w Cieszynie, Wiśle i Węgrowie, punktach informacji turystycznej i księgarniach w Cieszynie, Wiśle, Ustroniu, Węgrowie i Warszawie (Odeon – ul. Hoża, Czytelnik – ul. Wiejska, im. Prusa – Krakowskie Przedmieście) oraz księgarniach internetowych: Warto, Szaron, Klimczok, Jack, Bezdroża i Prus24.

Patronem medialnym przewodnika „Ewangelicy w Wiśle” jest portal luteranie.pl.
 
 
Zobacz również: Pracownia na Pastwiskach