english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Laureatka Honorowej Nagrody

W czwartek, 29 lipca 2010 r., w parafii ewangelickiej w Katowicach gościła Erika Müller z Niemiec, laureatka Honorowej Nagrody "Róży Lutra", która od kilkunastu lat pomaga charytatywnie członkom miejscowej parafii.
 
Dzięki jej wsparciu działa: wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i punkt wydawania odzieży. Wspiera również finansowo najbiedniejsze rodziny parafii. Jej pomoc dociera również do wielu parafii na Górnym Śląsku i Mazurach.

E. Müller - druga z lewej
 
W laudacji Honorowej Nagrody "Róży Lutra" (najwyższego odznaczenia Diecezji Katowickiej)bp Tadeusz Szurman (przewodniczący Kapituły) napisał: Erika Müller, mieszkająca w Mainz w Niemczech, jest człowiekiem wielkiego serca, "aniołem" ludzi potrzebujących. Jej pomoc polega na przesyłaniu lekarstw, sprzętu rehabilitacyjnego, pomocy materialnej rodzinom wielodzietnym, osobom starszym i niepełnosprawnym oraz domom opieki. W swej służbie charytatywnej stoi ponad podziałami konfesyjnymi, gdyż dla Niej najważniejszy jest człowiek, którego zawsze pragnie poznać osobiście i konkretnie mu pomóc.
 
Wraz ze swoją współpracownicą, Irene Ulew, wizytowała ośrodek diakonijny "Słoneczna kraina" przy ul. Dudy Gracza, który prowadzi katowicka parafia. Miała sposobność zapoznać się z prowadzoną tam działalnością charytatywną.