english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Leśne nabożeństwo na stoku Wysokiego

W sobotę, 14 sierpnia 2010 r. o godzinie 9:00 wyruszyliśmy do „leśnego kościoła na Polanie” na stoku Wysokiego (Jaworze koło Bielska-Białej). Grupa zebrała się liczna, od 4-latka do 81-latki. Pogoda była piękna, nieliczne chmurki na niebie, rześkie powietrze nastrajało do wędrówki. Na górze już wszystko było przygotowane, teren oczyszczony, ukazały się nam miejsca amfiteatralnie ustawione i ołtarz pod drzewem.

 
 
Dojście do miejsca wcale nie jest łatwe: strome podejście wycisnęło z wielu pot, a na twarzy pojawiły się rumieńce. W nabożeństwie uczestniczył chór parafialny pod dyrekcją pani pastorowej Ruty Janik. Był obecny również biskup Diecezji Cieszyńskiej ks. Paweł Anweiler z małżonką. Nabożeństwo prowadzili nasi księża: ks. Władysław Wantulok i ks. Andrzej Krzykowski, który wygłosił kazanie oraz student teologii Paweł Mikołajczyk.
  
 
Uczestnicy mogli śpiewać pieśni przy akompaniamencie gitary, na której grał ks. Andrzej Krzykowski.
   
 

Po raz pierwszy mogliśmy uczestniczyć w spowiedzi i Komunii Świętej w leśnym kościele, co było dla nas ogromnym przeżyciem. Z miejsca tego roztacza się piękny widok na Jaworze, Wapienicę, Jasienicę, Bielsko aż po Jezioro Goczałkowickie.

 
 
Myśli uciekają do lat dawnych, jak to było przed 200 laty, gdy spotykali się nasi przodkowie, aby chwalić Pana Boga, jak przedzierali się przez las z różnych stron, aby dotrzeć do tego miejsca. Jak byli zdeterminowani, aby spotkać swoich bliskich w wierze, swojego pastora, słuchać Słowa Bożego i modlić się o lepsze czasy, o to, aby mogli mieć swój dom Boży i bez strachu uczestniczyć w nabożeństwie.
 
 
Stało się to, bo przed 228 laty wzniesiono kościół, który mamy do dzisiaj. Stoi on dumnie w nowej szacie, odnowiony przy współudziale funduszy unijnych i cieszy nasze serca.

Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się mimo wielu przeciwności dokonać tego dzieła.

Prosimy Pana Boga, by umacniał naszą wiarę i wzmocnił tych, którzy są słabi i poszukują drogi do Niego.

 
uczestniczka