english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nagrody Diakonii rozdane

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce po raz czwarty przyznała Nagrodę Diakonii w uznaniu zaangażowania na rzecz pracy diakonijnej oraz za samarytańskie serce. Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się w sobotę, 2 października br., podczas ekumenicznej Gali Ubi Caritas, która odbyła się w Auli Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
 
Nagrodzeni Szczecinianie:
pani Alicja Helbig (w środku z dyplomem),
państwo Bogumiła i Alfred Smolczyńscy (oboje z prawej) 
  

Nagrodę główną – statuetkę Miłosiernego Samarytanina – za rok 2010 otrzymali Bogumiła i Alfred Smolczyńscy z Rozwarowa na Pomorzu. Państwo Smolczyńscy od wielu lat prowadzą rodzinną firmę zajmującą się koszeniem trzciny i wykonującą trzcinowe pokrycia dachowe. Niezwykle zaangażowani w życie lokalnej społeczności, znani ze swojej dobroczynnej i edukacyjnej działalności, aktywni członkowie parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie.

„To nie tylko dobrzy pracodawcy, kierujący się protestanckim etosem pracy. Oni wykraczają daleko poza to. Są znani ze swojej działalności dobroczynnej, edukują i pomagają, szczególnie troszcząc się o swoich pracowników. Niejednokrotnie dali pracę i dach nad głową osobom bezdomnym, uzależnionym, wyratowali już niejedną rodzinę. Pełni wyrozumiałości i szacunku wobec drugiego człowieka. Bogumiła i Alfred Smolczyńscy to współcześni prawdziwi miłosierni Samarytanie, którymi nie rządzą uprzedzenia. Chcą dać szansę każdemu człowiekowi, niezależnie od wyznania czy statusu społecznego, a to, co robią, uważają za coś naturalnego” – odczytał w laudacji ks. biskup Ryszard Bogusz, Prezes Diakonii.
  
Goście i nagrodzeni Diakonii.
Pani Lidia Henszke (trzecia od lewej, z dyplomem)
  
Wyróżnienia Diakonii Polskiej w postaci dyplomów otrzymały: Alicja Helbig ze Szczecina oraz Lidia Henszke z Katowic.Obie nagrodzone są szczególnym przykładem pracy diakonijnej u podstaw: od wielu lat zaangażowane w cichą i niemal dostrzegalną, lecz bardzo skuteczną, służbę parafialną wśród osób starszych, chorych i samotnych.
 

Nagrody oraz wyróżnienia Diakonii Polskiej wręczali Biskup Ryszard Bogusz, Prezes Diakonii oraz Wanda Falk, Dyrektor generalna.

 
Danuta Lukas