english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowe audiobooki

Wrześniowymi owocami współpracy Wydawnictwa WARTO oraz parafii ewangelickich w Bytomiu Miechowicach oraz w Gliwicach są dwa audiobooki. Oryginalne i niepowtarzalne – ze względu na treść, nowoczesne – pod względem formy.

Ufamy, że przemyślenia Księdza Biskupa będą inspiracją do życia wiary

Z inicjatywy Gliwickich parafii z okazji jubileuszu 200-lecia parafii powstał projekt Rozważania biblijne. Są to rozważania radiowe ks. bp Jerzego Samca, byłego proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach, obecnego zwierzchnika naszego Kościoła. Dwanaście rozmyślań, które znalazły się na płycie, zostały wyemitowane w luterańskim programie radiowym „Po prostu” na falach Radia CCM. Ilustracja muzyczna pochodzi z utworów G.Ph. Telemanna, wybitnego kompozytora epoki baroku.

Podwójna rocznica

Chcąc uczcić 80 rocznicę śmierci Matki Ewy z Miechowic i 120-lecia poświęcenia jej dzieła, „Ostoi Pokoju”, parafia ewangelicko-augsburska w Bytomiu Miechowicach przy udziale Gminy Bytom oraz Wydawnictwa WARTO wydała audiobook Matka Ewa. Na płycie znalazły się wersje audio dwóch książek Matki Ewy: Wspomnienia oraz Działanie Ducha Świętego oraz opowiadanie napisane specjalnie na potrzeby projektu, autorstwa ks. Jana Kurki, proboszcza parafii w Bytomiu Miechowicach, O Ewie, co chciała pokonać smoka.

15 września o godzinie 18.00 w parafii ewangelicko-augsburskiej odbędą się uroczystości jubileuszowe połączone z promocją krążka.

Oba audiobooki można nabyć w parafiach w Gliwicach oraz Bytomiu Miechowicach, Księgarni „Warto” w Cieszynie oraz na www.warto.com.pl.