english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O krótkotrwałych związkach

Czy nie uważasz, że współczesna młodzież jest już wystarczająco wyedukowana i doświadczona w poruszanym przez Ciebie temacie?
ks. Mirosław Czyż: Być może, zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie. Będę mówił o zdolności do budowania trwałych związków i o tym, w jaki sposób wpływa na człowieka zmienianie partnerów „jak skarpetki”.

Czy Biblia może „konkurować” z kolorowymi czasopismami dla młodzieży, typu „Bravo”, w dziedzinie porad miłosnych?
ks. Mirosław Czyż : Słowo Boże a "Bravo"? Myślę, że w tym zestawieniu gazeta jest bez szans. Znajdziemy tam tylko kolorowe historyjki, często zmyślone, rozbudzające ochotę na seks bez konsekwencji. W Biblii jest naga prawda, ukazująca różnice pomiędzy prawdziwą miłością, a konsekwencjami niedojrzałego seksu.

Do kogo adresujesz swoje seminarium?
ks. Mirosław Czyż: Do wszystkich, którzy szanują siebie i poważnie myślą o związku chłopak-dziewczyna, a w przyszłości o związku małżeńskim. Ale nie będę specjalnie zachęcał do wyboru tego tematu, bo równolegle odbywają się jeszcze dwa inne, również ciekawe seminaria. W okresie dorastania trzeba sie uczyć wybierać spośród kilku opcji i ta sytuacja jest okazją do ćwiczenia tej umiejętności.

Rozmawiała Ania Jaroszewska

Seminarium ks. Mirosława Czyża „Tygodniowe pary. O krótkotrwałych związkach” odbędzie się w środę, 7 lipca, o godzinie 11.30 w Szkole Podstawowej (sala gimnastyczna).