english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Obóz w Warcinie

W dniach 4-17 lipca 2010 r. dzieci i młodzież z Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej miały możliwość kolejny raz miały wziąć udział w diecezjalnym obozie młodzieżowym. Tym razem uczestnicy gościli w przepięknie położonym internacie Zespołu Szkół Leśnych w Warcine koło Słupska.

 

 
Tematyka obozu skupiała się wokół postaci proroka Eliasza – jego wierności i wytrwałości w służbie Bogu. Wersetem przewodnim był znany fragment apostoła Pawła: „Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli.” (1 Kor 9,24). Wieczorami natomiast uczestnicy wsłuchiwali się w historie chrześcijańskich sportowców, którzy swoim życiem składali świadectwo wiary i wierności.
 

 
Obok codziennych porannych i wieczornych modlitw, dzień wypełniony był wieloma atrakcjami i zajęciami. I tak przed południem do wyboru były zajęcia plastyczne, nauka gry na gitarze oraz zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Ponieważ przez cały czas obozu pogoda dopisywała, można było spędzać czas także nad pobliskim jeziorem oraz organizować wycieczki nad morze (do Ustki i Darłówka), gdzie pod okiem ratowników zażywano kąpieli w Bałtyku.
 
W niedzielę, 11 lipca, na zaproszenie ks. Wojciecha Froehlicha uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie w słupskim kościele. Wspólnie zaśpiewali także kilka pieśni przy akompaniamencie gitary.
 

 
Na miejscu też nie można było narzekać na nudę. Do atrakcji należały: zwiedzanie pałacu Bismarcka, słuchanie opowieści o ochronie przyrody i pracy leśników, czy też udział w ekumenicznej modlitwie ze śpiewami Taizé. Poza tym dzień umilały liczne zawody i konkurencje odbywające się w ramach obozowych zawodów.
 
Ponieważ czas w miłym gronie szybko ucieka, nadeszła chwila pożegnań i rozstań. Niemniej jednak wszyscy obiecali sobie, że spotkają się już niedługo na młodzieżowych zjazdach i kolejnym obozie już rok!
 
xWP