english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Parafia w Piszu przyznała nagrodę

Rada Parafialna piskiej parafii na ostatnim posiedzeniu we wrześniu powołała nagrodę dla zasłużonych na rzecz rozwoju Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Piszu im. ks. Gustawa Gizewiusza. Jednocześnie uchwalono, iż nagrodę nr 1 otrzyma Peter Richters.
 
Peter Richters jest członkiem Klubu Rotary Hamburg-Haake. Dzięki jego zaangażowaniu i niegasnącemu zapałowi została ukończona budowa Domu Spotkań przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Piszu.
  
 
W piątek 15 października 2010 r. delegacja z Rotary Klub Hamburg - Haake odwiedziła parafię ewangelicką w Piszu i prowadzony przez nią Środowiskowy Dom Samopomocy. Podczas odwiedzin goście zostali zapoznani z planami rozbudowy i powstania kawiarni na terenie piskiej parafii. Delegacja z Hamburga wyraziła swoje daleko idące poparcie dla nowej idei i obiecała pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
 
Sobotni wieczór goście spędzili w piskiej parafii na spotkaniu z osobami zaangażowanymi w budowę. Była to wspaniała okazja do wspomnień - tych miłych, ale i tych trudnych czy bolesnych. Ale jak powiedział Peter Richters najważniejsze, że dom został dokończony i służy ludziom każdego dnia.
 
W niedzielę, 17 października parafia w Piszu obchodziła uroczystość 10-lecia współpracy z Rotary Klub Hamburg-Haake. Z tej też okazji odbyło się nabożeństwo w piskiej kaplicy, w którym uczestniczyła ośmioosobowa delegacja z Niemiec oraz Starosta Piski.
 
 
Podczas nabożeństwa ks. Marcin Pysz w imieniu Rady Parafialnej wręczył Peterowi Richtersowi Nagrodę im. ks. Gustawa Gizewiusza. Zostały wygłoszone też okolicznościowe przemówienia P. Richtersa oraz Andrzeja Nowickiego, Starosty Powiatu Piskiego.
 

Po nabożeństwie wszyscy goście oraz parafianie przeszli do sali spotkań, aby dalej być razem, rozmawiając przy cieście i kawie. Była to również znakomita okazja do obchodzenia jubileuszu 84. urodzin Miry Kreski - wieloletniej działaczki na rzecz parafii, Powiatu Piskiego i kontaktów pomiędzy Rotary Klub a parafią w Piszu.