english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Parafialny piknik w Pruchnej

Jeśli trzeci raz, to już tradycja, to tradycyjnie po nabożeństwie w Święto Żniw odbył się piknik parafialny w prucheńskim filiale parafii w Drogomyślu na Śląsku Cieszyńskim. Zaraz po uroczystym nabożeństwie, w pięknie przystrojonym kościele, wszyscy zostali zaproszeni za stoły ustawione na placu między kościołem i domem parafialnym.
 
 
Każdy mógł się poczęstować chlebem i kołaczem. Do kupienia były bigos, bogracz i kiełbasa z grilla. Ekumenicznym akcentem była orkiestra dęta Echo Adwentu z wiślańskiego zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, której gra dodawała uroku całej imprezie.
   
 
Za domem parafialnym zorganizowano program dla dzieci. Był zamek dmuchany, zabawy z klaunami i konie, na których dzieciaki mogły pojeździć. Prawie nikt nie wyszedł też z pustymi rękoma. Przygotowano loterię fantową, gdzie każdy los wygrywał. Wylicytowano także płyty nagrane przez parafialny chórek „Pozwólcie dzieciom…”, który umila każde świąteczne nabożeństwo swoim śpiewem.
 
 
Był czas na wspólne rozmowy, spotkanie nie tylko z duchowym chlebem i mamy nadzieję, że za rok Bóg łaskawie obdarzy nas znowu piękną pogodą byśmy mogli znów razem się spotkać na pikniku.