english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Piła – pierwsze takie dziękczynienie…

Takiego Dziękczynnego Święta Żniw w Pile nie było od ponad pół wieku! Bo po raz pierwszy, po tak długim czasie we własnym kościele, który jest budowany przy ul. Wincentego Pola, na działce sąsiadującej z obecnym Centrum Parafialnym.
 
 
W ten uroczysty dzień, 3 paźdzernia 2010 r. kazanie do zgromadzonego zboru wygłosił były proboszcz pilskiej parafii, ks. Tadeusz Raszyk z Poznania (jeszcze wcześniej był on duszpasterzem pilskich ewangelików jako proboszcz parafii w Poznaniu, do którego filiał w Pile należał). Słowa pozdrowienia przekazał bp ppłk Mirosław Wola, który poprowadził liturgię Sakramentu Ołtarza oraz udzielił na zakończenie nabożeństwa błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym.
   
 
Kościół św. Jana w Pile jest cały czas w budowie. Kończona jest elewacja budynku, do uzupełnienia jest części nowego wyposażenia, podłoga w części katechetycznej kościoła. Trzeba jeszcze wykonać prace brukarskie w otoczenoiu kościoła i podświetlenie zewnętrzne. Nie zmienia to faktu, że pilscy ewangelicy mają już swoją świątynię!
 
 
Tej niedzieli było Bogu za co dziękować. Zresztą, jak co roku. Gdyż Boża opieka nad pilskim zborem od początku jest niezmienna i działająca, o czym wspominał ks. Tadeusz Raszyk w swym kazaniu, gdy odniósł się do historii pilskich ewangelików od lat 80 aż po dzień dzisiejszy, od momentu kiedy przejął opiekę duszpasterską nad północną Wielkopolską do chwili obecnej. Od tego czasu sześciokrotnie pilscy ewangelicy zmieniali swoje miejsca spotkań. Zaczynali od mieszkań prywatnych w bloku, poprzez przybudówkę w parafii katolickiej, dom diakonis na ul. Kilińskiego 7, Centrum Parafialne na ul. Buczka 48, aby w końcu zakotwiczyć się w kościele św. Jana. Tylko Bogu cześć i chwała za Jego łaskę, dobroć i opiekę.
 

Planowane poświęcenie świątyni przewidywane jest na wiosnę przyszłego roku.

 
Ks. T.W.