english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Prezenty już na Ukrainie

6 grudnia tir zapakowany prezentami wyruszył z Dzięgielowa. W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”, organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, na Ukrainę udało się wysłać 4572 prezentów, spakowanych w 333 kartony ważące w sumie 7840 kg.

– Najwięcej prezentów (1064) przygotowano dla dziewczynek w wieku 6-8 lat. Zabrakło natomiast prezentów dla chłopców i dziewczynek w wieku 2-5 lat i 12-15 lat, dzieci te otrzymają prezenty z nadwyżki zebranej w innych grupach. Prezenty na przełomie grudnia i stycznia trafią do ponad 50 miejsc na Ukrainie (parafii, szkół, domów dziecka, szpitali, itp. – red.) – informuje Iwona Holeksa, koordynator krajowy akcji z ramienia CME.

W tym roku uczestnicy akcji po raz pierwszy mieli możliwość przygotować „wirtualną paczkę”, wpłacając określoną kwotę na konto organizatorów, którzy zadbali o jej zawartość. Dzięki osobom, które skorzystały z tej okazji przygotowanych zostało 200 prezentów dla nastolatków w wieku 12-15 lat.
W Polsce w akcję zaangażowało się ok. 100 miejsc, przy jej przebiegu pomagało ponad 60 koordynatorów lokalnych i tyle samo wolontariuszy.

Patronat medialny
Sponsorzy
Akcję wsparli

Gabriela Glajcar