english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przeżyj wyjątkowy adwent

W jaki sposób można przeżywać adwent? Odpowiedzi na to pytanie jest z pewnością wiele. Na stronie akcji Inny adwent, organizowanej od kilku lat przez Centrum Misji i Ewangelizacji, można posłuchać rozważań na kolejne niedziele adwentu oraz ciekawych wywiadów, które mogą być impulsem do adwentowej refleksji lub pomysłem na zmianę dotychczasowego sposobu przeżywania tego szczególnego czasu w roku kościelnym.

– Ewa i Marek Londzinowie od pięciu lat uczestniczą w akcji Inny Adwent. W tym roku idą drogą adwentową, na której znakami (drogowymi) są słowa proroka Jeremiasza. W kolejne niedziele adwentowe spotykają się wraz z dziećmi i młodzieżą w 4. różnych domach, by rodzinnie i po sąsiedzku przypominać sobie o potrzebie wyciszenia się, refleksji i o wadze oczekiwania na przyjście Chrystusa – zapowiada swoją rozmowę z mieszkańcami Dzięgielowa Marek Cieślar, redaktor luterańskiego programu „Po prostu”.

Niedziela 12 grudnia to już 3. niedziela adwentu, towarzyszy jej hasło: „Przygotujcie na pustyni drogę Pańską. Oto Wszechmocny, Pan przychodzi w mocy” (Iz 40,3.10).

Wciąż jeszcze jest czas, by zmienić zwykły na inny! Jak to zrobić? Wejdź na www.innyadwent.pl.

Gabriela Glajcar