english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rekolekcje wielkanocne w Koszalinie

Piątkowy wieczór. Sala kaplicy Centrum Ewangelickiego w Koszalinie wypełniona „po brzegi”. Tegoroczne rekolekcje parafialne ( 18 – 19 marzec 2010 r.) rozpoczyna ks. Janusz Staszczak zapowiedzią spotkania, które było magnesem wieczoru, i to nie tylko dla naszych zborowników. Albowiem liczni są także koszalinianie nie związani z naszą parafią.
 
 
Gościem wieczoru jest Beata Bednarz, wokalistka śpiewającą pieśni soul, gospel, blues… Trudno jest opowiadać o muzyce. Trzeba jej słuchać i przeżywać w sobie. Wielu z nas, tam obecnych, przeżyło zapewne wzruszenia czasu pasyjnego mocniej niż zwykle, bo śpiew artystki poruszał ich do „szpiku kości”. Piękna pieśń, chętnie śpiewana : „Przy Twym krzyżu” – spodobała się jeszcze bardziej w wykonaniu Beaty Bednarz. Jednak najpiękniej wybrzmiała, w nowej aranżacji, pieśń „Ludu, mój ludu” z towarzyszeniem muzyków żydowskich oraz głosami modlitw pod Ścianą Płaczu w Jerozolimie. Przez chwilę byliśmy TAM i WTEDY!
 

 
Nowa płyta Beaty Bednarz – Pasja Miłości pozwala cieszyć się tą piękną muzyką wewnątrz domowej prywatności.
 

  
Drugi dzień rekolekcji prowadzili wspólnie: ks. Wojciech Froehlich, proboszcz parafii w Słupsku oraz ks. Janusz Staszczak. Rozważano historię i tradycję święta Paschy w tradycji żydowskiej oraz wydarzenia Wielkiej Nocy w historii zbawienia. Wspólny posiłek przygotowany przez parafianki oraz projekcja polskiego filmu pt:„Wszystko będzie dobrze” zakończyły dzień drugi.
 

 
Nabożeństwo komunijne dnia trzeciego, a potem tradycyjne spotkanie po nabożeństwie. Dyskusja o wydarzeniach z czasu rekolekcji spowodowała, że spotkanie trwało dłużej niż zwykle.
 

Tekst i zdjęcia: Romuald Długosz