english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Skarbonka diakonijna 2010

W 1. Niedzielę Pasyjną Invocavit rozpoczęła się doroczna akcja charytatywna Skarbonka diakonijna 2010, którą Diakonia Kościoła po raz piąty prowadzi wraz z Caritas Polska, Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

 
 
Tegoroczna Skarbonka diakonijna jest organizowana pod hasłem Bądźmy świadkami miłości. Poprzez tę akcję kościelne organizacje charytatywne chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na sytuację osób starszych, która w podeszłym wieku staje się bardzo trudna pod względem materialnym i socjalnym. Z drugiej strony Diakonia chce promować ideę wolontariatu dla osób starszych, które dysponując wolnym czasem, chciałyby się bardziej angażować w życie parafii lub lokalnej społeczności.
 
W wielu przypadkach taki wolontariat w ramach diakonii parafialnej już istnieje, np. w formie odwiedzin osób chorych lub samotnych, organizowania spotkań integracyjnych, programów kulturalnych, udzielania porad z dziedziny medycyny, prawa.
 
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 lutego br. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, dyr. gen. Diakonii Wanda Falk powiedziała m.in.: „Nie chodzi jednak tylko o pomoc materialną, osoby starsze często proszą jedynie o przyjście i rozmowę”.
 

Akcja charytatywna zakończy się w 1. Święto Wielkanocy.

 
www.diakonia.org.pl (dal)