english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Spotkanie seniorów Jastrzębiu Zdroju

W sobotę, 27 marca w parafii ewangelickiej w Jastrzębiu Zdroju odbyło się spotkanie osób starszych i chorych. Ks. Andrzej Czyż ze Skoczowa odprawił nabożeństwo, po którym był czas na rozmowy i wspomnienia. Podczas wspólnej modlitwy nie mogło zabraknąć rozważań związanych z Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi: „Zawsze, ale szczególnie w tym okresie powinnyśmy zwrócić swój wzrok na krzyż i Jezusa Chrystusa. Każdy z nas może pójść z własnymi grzechami, trudnościami, problemami do Niego. Wówczas okaże nam łaskę i przebaczenie. A podczas Wieczerzy Pańskiej otrzymamy umocnienie wewnętrzne, bez którego bylibyśmy biedni. Życzę nam wszystkim, aby niosła nas Boża Łaska i moc”.
  
 
Ksiądz Andrzej Czyż mówił również, że człowiek przechodzi różne koleje losu. U schyłku życia jest słaby, a jego ciało nie jest już takie sprawne. Jednak każdy człowiek uzyskuje obietnicę życia wiecznego i to powinno podnosić go na duchu.
  
 
„Spotkania ze starszymi ludźmi w parafii ewangelickiej są wieloletnią tradycją. Nasi seniorzy cieszą się, że mogą się spotkać na nabożeństwie, wsłuchiwać się w Boże Słowo, razem przystępować do Sakramentu Ołtarza, modlić się, śpiewać ulubione pieśni. Następnie zasiąść do stołu, posilić się kanapkami i śląskim kołaczem, porozmawiać, powspominać wydarzenia z lat młodości. Chętnie też żartują i dzielą się ostatnimi przeżyciami. Sami przyznają, że czują się tu jak w rodzinie i myślą już o następnym spotkaniu” – mówi ks. Jan Raszyk, proboszcz jastrzębskiej parafii ewangelickiej.
  
K.B.