english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święto Pieśni w Wejsunach

3 czerwca 2010 r. odbył się Diecezjalny Zjazd Chórów w Wejsunach, podczas którego kazanie wygłosił Biskup Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego w RP, bp Jerzy Samiec. Zjazd zorganizowano w ramach obchodów 480-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Piszu.

 
Uroczyste nabożeństwo rozpoczęło się porankiem pieśni w wykonaniu Zespołu Luter Park z Bielska - Białej. W nabożeństwie wzięły udział chóry i zespoły Diecezji Mazurskiej Kościoła luterańskiego.
 
Liturgię (młodzieżową) prowadził zespół Cantate z Jaworza i Starego Bielska. Wziął w niej udział Biskup Diecezji Mazurskiej bp Rudolf Bażanowski oraz proboszcz-administrator parafii w Piszu ks. Marcin Pysz.
 
Świąteczne kazanie wygłosił Biskup Kościoła bp Jerzy Samiec.
  

W nabożeństwie udział wzięła również v-ce marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Urszula Pasławska oraz samorządowcy z powiatu piskiego, burmistrz Ruciane-Nida Leszek Gryciuk, burmistrz Pisza Jan Alicki i v-ce burmistrz Pisza Grażyna Leszczyńska. W uroczystości wzięli również udział goście z Niemiec, prezydent Schleswig-Flensburg Eckhard Schröder oraz byli mieszkańcy Wejsun.

 
Jako ostatni wystąpił chór księży Diecezji Mazurskiej wraz z Biskupem Kościoła. Podczas wystepu wykonali 2 zwrotki pieśni nr 100 z Śpiewnika Ewangelickiego, wspominając śp. bp. Mieczysława Cieślara oraz śp. ks. gen. bryg. Adama Pilcha.
 
Po okolicznościowych przemówieniach wszyscy zebrani udali się na "ogrody parafialne", aby posilić się przygotowanym poczęstunkiem.
 

zdj. Paulina Serlikowska

Więcej informacji na stronie http://www.pisz.luteranie.pl/

Kalendarium koncertów: www.pisz.luteranie.pl/480