english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Telefon zaufania Effata, Luter-kontakt i Jak orły

Od 21 października 2006 r. przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Żarach, w polskiej części Łużyc (woj. lubuskie) działa w każdą sobotę od godziny 16 do 20 pod numerem 518 508181 Ewangelicki Telefon Zaufania EFFATA. Ostatnio, w sobotę 28 sierpnia 2010 r. zaangażowany w to dzieło ks. Andrzej Dębski odebrał telefoniczne zgłoszenie numer 1.000.
  
Większość zainteresowanych pracą telefonu zaufania to katolicy oraz katolickie media. Telefon doczekał się także pracy publicystycznej w dwóch periodykach niemieckich oraz jednym szwajcarskim i jednym włoskim. Zamieszczono też o nim informację w dwóch wywiadach prasowych, jednej pracy doktorskiej oraz siedmiu magisterskich.
  
Ks. Andrzej Dębski prowadzi jeszcze jeden telefoniczny projekt: LUTER-KONTAKT - 511 201801. To telefon pod którym, nagrawszy wcześniej pytanie, można otrzymać odpowiedź z zakresu Kościoła Ewangelickiego i teologii luterskiej.
  
Od 4 września bieżącego roku żarski duszpasterz uruchomił kolejne przedsięwzięcie. To codzienne rozważania biblijne pod nazwą JAK ORŁY, nawiązującą do znanych wersetów z proroka Izajasza: "Ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją. idą, a nie ustają" (40, 31).

 

Codziennie - w dowolnej chwili dnia i nocy - można zadzwonić pod numer 661 111351 i odsłuchać krótkie rozważanie biblijne. Rozważanie trwa do 5 minut. Koszt odsłuchania jest zgodny z taryfą operatora telekomunikacyjnego, z usług którego korzysta dzwoniący.