english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Dobrej Nowiny w Poznaniu

W dniach 23-27 sierpnia 2010 r. odbył się w parafii luterańskiej w Poznaniu Tydzień Dobrej Nowiny pod hasłem „Biblijne ZOO”. Uczestnicy spotykali się codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00. Dzień rozpoczynał się wspólnym śniadaniem, później był czas na śpiew, historię biblijną, zabawy i historię misyjną. Główne prawdy biblijne związane były ze zwierzętami występującymi w Biblii.
 

 
I tak, w pierwszym dniu mówiono o wrogu człowieka, który „...chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć” (1 P 5,9). Uczestnicy dowiedzieli się, jak Pan Jezus walczył na pustyni z pokusami szatana.
 
Uczyli się też posłuszeństwa od owcy, która idzie za głosem tylko jednego pasterza. Mówi o tym werset „owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną” (J 10,27).
 
Trzeci dzień był bardzo pracowity, gdyż w tym dniu tematem przewodnim była mrówka. Wszyscy mieli okazję przyjrzeć się jej pracy, obserwując mrowisko. A Słowo Boże mówi „idź do mrówki leniwcze, przypatrz się jej pracy, abyś zmądrzał” (Prz Sal.6,6). Za przykład pracowitości posłużyła nam historia starotestamentowa o Rut.
 
W oparciu o historię proroka Bileama i jego rezolutnego osiołka uczestnicy dowiedzieli się, że głupie postępowanie prowadzi do złego. Wiemy, jak ważne jest zdobywanie mądrości.

W ostatnim dniu mówiliśmy o orle, który jest silnym ptakiem dającym sobie radę w najtrudniejszych sytuacjach. Dlatego „ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły” Iz 40, 31. Historia proroka Eliasza na górze Karmel pokazała wszystkim, że Bóg daje człowiekowi siłę.

W trakcie spotkań nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę na parafialnym placu zabaw. Osiołki na klamerkach, waciane baranki i inne prace plastyczne będą jeszcze długo przypominać uczestnikom o wspólnie spędzonym czasie. Były też atrakcje. Niektórzy wzięli udział w koncercie rockowym piosenek dla dzieci. Bawiono się świetnie, wspólnie tańcząc na dziedzińcu zamkowym.
 

 
Był także występ na antenie radia Emaus, gdzie opowiadano o wakacjach. Uczestnicy oglądali studia nagrań, dotykali mikrofonów oraz – co rozbawiło większość – usłyszeli, jak można komputerowo zmieniać nagrany głos ludzki.
 
W poobiednim wyciszeniu towarzyszyła historia misyjna o Mary. Bóg powołał ją do pracy wśród dzikich plemion afrykańskich, by głosić Ewangelię i leczyć ludzi. Jej życie pełne niesamowitych przygód stało się zachęceniem, by słuchać i wypełniać wolę Bożą.
 
***
Uczestnicy dziękują rodzicom za wsparcie „żywnościowe”, dzięki czemu nikt nie był głodny. Panu Bogu zaś za opiekę i ochronę nad tym intensywnym czasem wypoczynku.