english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Dobrej Nowiny w Szczecinie

Tegoroczny Tydzień Dobrej Nowiny w Szczecinie pod hasłem „Boża zbroja” odbywał się w dniach 17-23 lipca 2010 r. Ponad trzydziestoosobowa grupa dzieci z całej Diecezji Wrocławskiej spędziła ten czas w Międzynarodowym Centrum Studiów i Spotkań im. Dietricha Bonhoeffera w Szczecinie.

 
Najważniejszym punktem każdego dnia był program oparty o List św. Pawła do Efezjan, w którym apostoł omawia „zbroję chrześcijanina”. Codziennie dzieci dowiadywały się, co to jest np. pas prawdy, hełm zbawienia lub miecz Słowa. Pomagali w tym rycerze ubrani w zbroję, która była co prawda tekturowa, ale wiernie oddawała znaczenie rycerskiego wyposażenia. Uczestnicy Tygodnia śpiewali wiele pieśni, uczyli się również wersetów biblijnych.
 
 
 
Oprócz programu biblijnego dzieci miały też zapewnione liczne atrakcje. W sobotę (17.07.) odwiedziły siedzibę straży pożarnej, a jeden z opiekunów na Tygodniu, zawodowy strażak, opowiedział wiele ciekawych informacji i zademonstrował działanie sprzętu pożarniczego. Była to nie lada gratka nie tylko dla chłopców. Później odbył się spacer po Szczecinie. Uczestnicy odwiedzili Zamek Książąt Pomorskich, co było ciekawym nawiązaniem do głównego tematu obozu.
 
W niedzielę (18.07.) dzieci wzięły udział w nabożeństwie w kościele Świętej Trójcy w Szczecinie. Zaśpiewały bardzo żywiołowo dwie piosenki. Po obiedzie udały się autokarem razem z parafianami do Kłodzina, szczecińskiego filiału, gdzie wzięły udział w dziękczynnym nabożeństwie z okazji wyremontowania tamtejszej kaplicy. Dla małej społeczności ewangelickiej w Kłodzinie przyjazd dzieci oraz ich czynny udział w nabożeństwie był ważnym wydarzeniem. Po uroczystościach odbył się piknik przy lokalnej szkole podstawowej. Wzięli w nim udział wszyscy uczestnicy nabożeństwa.
 

 
W poniedziałek (19.07.) uczestnicy Tygodnia pojechali do Polic na zaproszenie szczecińskich parafian – państwa Siwek, gdzie przy pięknej pogodzie spędzili bardzo aktywnie czas w ogrodzie ze wspaniałym placem zabaw, małpim gajem i trampoliną. Największą atrakcją okazał się ogrodowy basen, który dostarczył dzieciom dużo wspaniałej zabawy.
 
Niespodzianką było pojawienie się w Policach członków Rady Parafialnej, którzy przyjechali tam ze względu na urodziny swojego duszpasterza. Zatem były torty dla wszystkich, życzenia i serdeczna atmosfera. Po powrocie do Szczecina był jeszcze czas na kino.
 

 
We wtorek (20.07.) zorganizowano wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinie Wielkiej, gdzie dzieci mogły zobaczyć stworzenia z kolejnych okresów dziejów ziemi. Wykonały również z gipsu imitacje skamieniałości roślin i zwierząt .
 

 
W środę (21.07.) miał miejsce stały punkt Tygodnia Dobrej Nowiny – wizyta w Aquaparku „Laguna” w Gryfinie.
 
Czwartek (22.07.) był dniem pełnym atrakcji. Najpierw odbył się wyjazd do Dziwnowa, gdzie uczestników czekała przygoda na pirackim statku, który zabrał wszystkich na dwuipółgodzinny rejs po morzu. Po przybiciu z powrotem do brzegu był czas na kąpiel w morzu. 
 

 
Później uczestnicy pojechali do Rozwarowa, gdzie jak co roku wiele atrakcji przygotowali państwo Smolczyńscy. Na pewno wszyscy będą miło wspominać przejażdżki specjalnym traktorem z przyczepą, którym pan Alfred przemierzał z dziećmi swoje pola trzcinowe.
 

 
Dwukrotnie w trakcie Tygodnia uczestnicy uczyli się rysować pod okiem architektów Grażyny i Lechosława Czerników. Można było się dowiedzieć, co to jest perspektywa lub horyzont, z jakich brył geometrycznych składa się ludzkie ciało.
 

 
Piątek (23.07.) był już czasem podsumowań, wręczania pamiątkowych dyplomów i podziękowań. Miłą niespodzianką była wizyta bp. Ryszarda Bogusza – zwierzchnika Diecezji Wrocławskiej. Po obiedzie i wielkim sprzątaniu oraz pakowaniu się, przyszedł czas na pożegnania. „Przyjadę na pewno za rok!” – padały śmiałe deklaracje. Nawet ci, którzy kończyć będą w tym roku szkołę podstawową, zapowiadali przyjazd w roli opiekunów.
 
***

To zadowolenie uczestników Tygodnia Dobrej Nowiny jest bardzo radosne dla wszystkich organizatorów, wychowawców i sponsorów. Bez ich zaangażowania te wspaniałe chwile nie byłyby możliwe. Zatem w imieniu Parafii w Szczecinie oraz Diecezji Wrocławskiej dziękujemy:

 
Opiekunom: Sabinie Stasica i Dominice Sikora (Cieszyn), Dagmarze Borucie (Cieszyn), Katarzynie Luc (Szczecin), Sandrze Żurawicz (Szczecin), Piotrowi Grotkowi (Szczecin), ks. Sławomirowi Sikorze (Szczecin).
 
Sponsorom: Diecezji Wrocławskiej (szczególnie Biskupowi Ryszardowi Boguszowi), Pani Ricie Scheller, amerykańskim żołnierzom stacjonującym w Niemczech, Państwu Siwek (świetna zabawa w Policach), Państwu Ruczko (pobyt w „Lagunie”), Państwu Smolczyńskim (pobyt w Rozwarowie), Państwu Czernik (zajęcia plastyczne), Jolancie Orjanik (przepyszny tort i słodkości).
 
A przede wszystkim Panu Bogu, który błogosławił, ochraniał i wyposażał w swoją zbroję wszystkich, którzy chcieli Mu zaufać.