english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Częstochowie

Już po raz ósmy w Częstochowie odbywa się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Także Parafia Ewangelicko-Augsburska w Częstochowie od lat bierze udział w tym miejskim projekcie. W tegorocznej edycji Festiwalu w luterańskim Kościele odbyły się dwa koncerty.

 
12 października w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego odbył się koncert „Chóralna muzyka religijna L. van Bethovena i E. Griega” w wykonaniu Chóru Mieszanego i Orkiestry ZSM im. J. Żebrowskiego w Częstochowie. W wykonaniu wzięło udział ponad 100 młodych muzyków a całością dyrygował Zygmunt Nitkiewicz.
 
W sobotę 16 października zabrakło miejsc dla chętnych wysłuchania koncertu w wykonaniu słynnego chóru chłopięcego „An St. Marien” z Lubeki. Młodzi wykonawcy wykonali szereg utworów religijnych i świeckich z różnych epok, zarówno z towarzyszeniem organów, jak i a capella.
 
Częstochowska parafia od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta a neogotycki kościół Wniebowstąpienia Pańskiego, który wkrótce będzie obchodził jubileusz stulecia istnienia, coraz częściej kojarzony jest przez mieszkańców jako miejsce o wspaniałej akustyce i wyjątkowo przyjazne kulturze.
 

Iwona Hintz