english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Vocalis śpiewa kolędy

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia w wielu parafiach ewangelickich na Śląsku Cieszyńskim pojawiła się płyta “Kolędy” w wykonaniu żeńskiego zespołu Vocalis ze Skoczowa.

 

Zespół żeński Vocalis powstał w 1999 roku. Działa przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie, jest zespołem ekumenicznym i skupia śpiewaczki różnych denominacji wyznaniowych, które łączy nie tylko zamiłowanie do muzyki, ale i pragnienie służby Bogu pieśnią. Ewangeliczne przesłanie niesie występując w kościołach, domach opieki, szkołach, domach kultury. 


 


Poza macierzystym regionem, zespół koncertował m.in. w Bytomiu, Chorzowie, Wrocławiu i Warszawie oraz w Czechach i Niemczech. W 2009 roku wziął udział w I Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej “Nad Jeziorem Czorsztyńskim” w Kluszkowcach. Rok później zdobył I miejsce oraz Nagrodę Specjalną za wykonanie tradycyjnej kolędy polskiej “Lulajże Jezuniu” w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, a także uzyskał II Nagrodę na XIX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej “Kolędy i Pastorałki”.

 

Zespół wykonuje kompozycje klasycznej literatury chóralnej, autorskie opracowania tradycyjnych pieśni religijnych, utwory z gatunku gospel, negro spirituals oraz kolędy. Vocalis prezentuje repertuar a cappella. Od jesieni 2006 roku pracuje pod kierownictwem Daniela Cichego.


“Kolędy” zespołu Vocalis można zakupić od 16 grudnia w parafiach, a także poprzez stronę internetową zespołu: www.vocalis.pl 


Zapraszamy na koncert promocyjny, który odbędzie się 26 grudnia o godz. 18.00 w Kościele Ewangelickim w Skoczowie.