english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W sercu Mazur

Siedem dni wykładów, seminariów, koncertów i spotkań ewangelizacyjnych w samym sercu Mazur – to zapowiedź kolejnego, 12. już, Tygodnia Ewangelizacyjnego, który od 22 sierpnia do 29 sierpnia 2010 r. odbędzie się w Mrągowie. To kolejny z tygodni organizowanych w ramach letniej kampanii ewangelizacyjnej przez Centrum Misji i Ewangelizacji, pod wspólnym hasłem Życie* jest dla ludzi. Współorganizatorami imprezy ewangelizacyjnej w Mrągowie są także: lokalna Parafia Ewangelicko-Augsburska oraz Diecezja Mazurska.

– Biblia mówi nam o człowieku rzecz bardzo ciekawą. Otóż Bóg włożył ludziom wieczność w ich serca (Księga Kaznodziei Salomona 3,11). Według Starego Testamentu serce jest ośrodkiem intelektu i woli, człowiek ma możliwość dokonania refleksji na temat siebie, świata, Boga. To jest zadanie, ale i dar od Boga. I chociaż żaden człowiek nie będzie w stanie zrozumieć „dzieła Bożego od początku do końca”, to trudno wyobrazić sobie życie spełnione, które nie jest poddane wieloaspektowemu  reflektowaniu przez jego właściciela. Powiedzieć można, że takie życie jest życiem świadomym, nie bezrefleksyjnym, między innymi dzięki temu także spełnionym – stwierdza dr Andrzej Kluczyński, tegoroczny mówca, a na co dzień wykładowca Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, specjalizujący się w zagadnieniach Starego Testamentu.

Dr Kluczyński w swoich porannych rozważaniach skupi się na zagadnieniu Ciemna strona Boga? Trudne aspekty starotestamentowej teologii. W trakcie wykładów będzie możliwość przygotowania pytań dotyczących różnych zagadnień związanych ze Starym Testamentem, na które wykładowca będzie się starał odpowiedzieć podczas ostatniego – szóstego spotkania, w sobotę 28 sierpnia.

Popołudniowe spotkania ewangelizacyjne poprowadzi ks. Leszek Czyż, ewangelista i proboszcz parafii ewangelickiej w Wiśle-Malince. W swoim zwiastowaniu zaproponuje słuchaczom skupienie się na obrazach, jakie wyłaniają się z przypowieści Jezusa. Oprócz tych dwóch najistotniejszych form spotkań, w programie można znaleźć także ciekawe seminaria, warsztaty kreatywno-manualne, zajęcia sportowe, czy koncerty. Dla najmłodszych uczestników, oprócz warsztatów, gier i zabaw, przygotowany został program Salon mody dostosowany do ich potrzeb rozwojowych, aktywności oraz zainteresowań.

Wszyscy, którzy nie zdecydowali jeszcze, gdzie spędzić ostatni tydzień wakacji powinni choć na jeden dzień zawitać do Mrągowa, by osobiście przekonać się, że Życie* jest dla ludzi.

* Kto ma Syna, ma życie 1 J 5,12

Gabriela Glajcar

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.